sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (EchoStar XXV)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

PLD Space

Společnost PLD Space získala 180 milionů eur na podporu výroby nosné rakety Miura 5 španělského startupu, což představuje největší kolo financování pro evropskou kosmickou firmu oznámené v tomto roce.

FCC

Vedoucí představitelé vědeckého výboru Sněmovny reprezentantů tvrdí, že Federální komunikační komise překračuje své pravomoci v souvislosti s částmi pravidel pro licencování vesmírných programů.

CAS Space

Čínská společnost CAS Space se připravuje na první start své opakovaně použitelné kapalné rakety Kinetica-2 na konci března, která ponese prototyp nákladní kosmické lodi.

NASA

NASA poskytla nové podrobnosti o svých plánech na pořízení komunikačního družice pro Mars financované v rámci loňského zákona o sladění rozpočtu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

OSIRIS-REx se blíží k Zemi

Sonda OSIRIS-REx je už od Země vzdálená méně než 45 milionů kilometrů. 22. září dojde ke gravitačnímu manévru. Viz grafika.
17. července 23:07

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kupka
8 let před

cim dal casteji mam u clanku na kosmonautix dojem, ze se jedna o clickbait.

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  Kupka

Díky za názor, ale požádal bych vás o bližší informace. Co přesně vám na tohle článku připadá clickbaitového? Je v něm uvedeno jméno konkrétní sondy, takže dáváme čtenářům hned na začátek informaci, o jaký objekt jde a zbytek nadpisu tvoří pravdivá informace – sonda se blíží k Zemi. Opravdu nevím, co je na tom špatně, případně jak jinak by se to dalo stručně a srozumitelně napsat.

kopyto a mnouk
kopyto a mnouk
8 let před
Odpověď  Dušan Majer

No.., že se sonda sice blíží k zemi.., ale na cestě pryč od ní. : )

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  kopyto a mnouk

Dobrý nápad. 😀

Ketivab
Ketivab
8 let před
Odpověď  kopyto a mnouk

Mně se tento titulek rozhodně nezdá jako clickbait – stejně jako žádný jiný zde. Chápu, že když se někdo v kosmonautice tolik neorientuje, tak ho může nějaký titulek na první pohled snadno zmást, jelikož měl o situaci trochu jinou představu, ale v tom případě se nejedná o clickbait.
A k tomu, že je sonda ,,ve skutečnosti“ na cestě od Země – nyní je na cestě k Zemi, po gravitačním manévru bude na cestě od ní, ale nakonec se stejně (návratové pouzdro se vzorky) vrátí. 🙂

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.