Čína chce také znovupoužitelnou raketu

Navrhovaná raketa má vynášet malé satelity a měla by zvládnout 30-50 startů. Největším problémem je vyřešení spolehlivosti při udržení nízké ceny.
12. června 10:20

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Čína chce také znovupoužitelnou raketu”

 1. Vladimír Podivínský napsal:

  Je možnost aby Čína nebo třeba kldr koupila firmu space X? Přišlo by mi divné kdyby se takové technologie dostali mimo usa. Děkuji za odpověď.

 2. asdf napsal:

  Takže se jedná o jiný projekt, než před nějakou dobou prohlášení, že se budou snažit zachraňovat motory?

  • Nejedná se o žádný konkrétní projekt. Čína je v této oblastí prozatím ve fázi studií a zvažuje dva přístupy – přistání pomocí motorů a přistání pomocí padáků. O záchraně motorů jsem neslyšel. Buď to zpráva prostě nezmiňuje, nebo byl tento způsob vyřazen. Momentálně probíhá výzkum klíčových technologií a vedoucí vědecké a technologické komise přiznal, že největším problémem je vyřešení otázky spolehlivosti za současného udržení rozumné ceny.

   • asdf napsal:

    Trochu mě překvapuje, že zrovna Číňani mají problém s udržením nízké ceny. Nebo tomu mám rozumět tak, že nejsou schopní postavit znovupoužitelnou raketu, která by byla levnější než jejich současné jednorázové? I to je poněkud překvapující. Z toho by vyplývalo, že SpaceX je ještě dál, než jsem si myslel.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.