Posádka na ISS je kompletní – pětičlenná

Expedice s pořadovým číslem 51 bude mít jen pět členů a včera v našich odpoledních hodinách se dočkala zkompletování. Kosmická loď Sojuz MS-04, která startovala ráno z Bajkonuru letěla jako první Sojuz z nejnovější řady po rychlé dráze, takže se už šest hodin po startu připojila ke stanici. Trojice Oleg Novickij, Peggy Whitson a Thomas Pesquet, kteří už na stanici pobývají, tak přivítali své nové kolegy – Fjodora Jurčichina a Jacka Fischera.

Video, které Vám v dnešním článku přinášíme bylo natočeno několik hodin po připojení Sojuzu ke stanici. Po připojení bylo jako vždy potřeba zkontrolovat, zda je vše v pořádku – především co se hermetického spojení týče. Pak se mohly obě posádky potkat a 51. expedice byla kompletní. Video má i svou symbolickou hodnotu. Zatímco na Zemi se postupně zvyšuje politické napětí mezi USA a Ruskem, na ISS se všichni vítají společně. Je příjemné vidět, že na ISS je svět ještě v pořádku.

Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/
https://blogs.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://blogs.nasa.gov/…/240/2017/04/exp51_crew_greeting.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Posádka na ISS je kompletní – pětičlenná”

 1. maro napsal:

  Řekl bych, že až za situace, kdy nahoře budou dva Rusové, dva Američani a dva z ESA (nebo jeden z ESA a jeden z Japonska), bude ten poměr lidí tak akorát v poměru těch tří velkých agentur a tím i jejich potřeb na vývoj. Vlastně bylo zvláštní, že tam za Rosskosmos bývalo stejně lidí jako za NASA a ESA dohromady. I když je fakt, že ti ruští kapitáni Sojuzů musí zabít hromady hodin výcviku nácvikem kritických situací ovládání Sojuzu a o to míň času mají na trénink experimentů.

 2. Kamil napsal:

  Taky je zajímavé, že Jurčichin a Wilsonová strávili v kosmu skoro stejnou dobu. V okamžiku startu Sojuzu MS4 to bylo u pána 537 dní a u Peggy 530. A Peggy má o 2 hodiny víc kosmických procházek. PS počítá se, že Jurčichin půjde ven?

 3. Petr napsal:

  Při pohledu na Jurčichinův knírek mě napadlo – jakým způsobem se chlapi na orbitu vlastně holí?

 4. Štěpán napsal:

  Už se těším, až bude na ISS létat soukromé lodě. Ty budou mít větší posádku a budou moci být na ISS zase ve větším počtu, třeba i v dvojnásobné co teď

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.