sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Iceye

Finský provozovatel konstelace pátracích a záchranných satelitů (SAR) Iceye a japonská letecká a obranná společnost IHI Corporation nedávno podepsaly dohodu o vývoji konstelace družic pro pozorování Země z bezpečnostních, civilních a komerčních účelů.

ESA

Členské státy Evropské kosmické agentury se chystají rozhodnout o rozpočtu agentury na příští tři roky a všechny zraky se upírají na to, kolik Německo nabídne na podporu ambiciózní série programů.

U.S. Space Force

Americké vesmírné síly se blíží dokončení strategického plánu, který zmapuje, co musí služba v příštích 15 letech postavit, nakoupit a nasadit do provozu, v rámci příprav na budoucnost kde bude oběžná dráha považována za spornou vojenskou doménu.

Kymeta

Společnost Kymeta pracuje na technologii konformní antény, která by mohla být integrována do těla raket Shockwave vyvíjených společností iRocket. Umožní tak propojení na více oběžných drahách, které bude podle nich zásadní pro americkou síť protiraketových raket Golden Dome.

Revolv Space

Italsko-nizozemská společnost Revolv Space má svého prvního zákazníka pro svou novou generaci pohonných jednotek solárních panelů (SADA) pro středně velké platformy a konstelace, produkt je známý jako MARA.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

To nejlepší z ISS za letošní rok

Pokud čtete náš web pravidelně, jistě znáte náš seriál Thomasův fotokoutek, případně starší, méně častý seriál Krásy modré planety. V nich Vás seznamujeme s fotkami, které vznikly na palubě ISS. A věřím, že mi dáte za pravdu když řeknu, že pohledy, které se nabízí astronautům z ISS jsou mimořádné. Jelikož se blíží konec roku, přichází období rekapitulací a nejlepších okamžiků, které přinesl rok 2016. Tímto článkem tuto sérii otevíráme i na našem webu. Přinášíme Vám video z produkce NASA, ve kterém se můžete pokochat 16 nejkrásnějšími fotkami, které byly letos pořízené z paluby ISS. Ale všichni moc dobře víme, že konkurence byla velmi těžká a do výběru by se s klidným srdcem mohlo dostat klidně i desetkrát víc snímků.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://vesmir.stoplusjednicka.cz/sites/default/files/obrazky/2016/02/boshington.jpg

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
rado
rado
8 let před

Áno, nádherné zábery. Až ma zarazí, že prečo! … som to nepotiahol za mladi ďalej… No a už je to dávno. Už sa len kochám. 🙂 Diky za to. 🙂

ptpc
ptpc
8 let před

Výborný článok!

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.