AKTUALIZOVÁNO: Tajný Topaz odstartoval

Ke kosmonautice již neodmyslitelně patří starty tajných družic. K těm nejznámějším patří ty, které patří pod americký národní průzkumný úřad a označují se zkratkou NROL. Ani v letošním roce nebudou tyto starty chybět. První z nich, NROL-45, je ke svému startu připraven na Vandenbergově základně. Jako nosič se použije osvědčená raketa Delta IV M+ (5,2), která by se měla k obloze vydat ve 12:39 našeho času. V tomto článku máte možnost celý start sledovat živě.

Nyní jsme okno přehrávače přímého přenosu nahradili záznamem startu, aby si mohli start vychutnat i ti, kdo nebyli zrovna u PC. Samotné družici NROL-45, která se označuje také jako Topaz 4, jejímu pravděpodobnému úkolu a oběžné dráze, bychom se rádi věnovali v dalších dnech v nějakém velkém článku.

Zdroje informací:
http://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflightnow.com/wp-content/uploads/2016/02/journal_front-580×326.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “AKTUALIZOVÁNO: Tajný Topaz odstartoval”

 1. Vojtěch napsal:

  to očouzení od spálení vodíku který unikne při startu motoru je normální, ale tentokrát mám pocit že to ohořelo opravdu více, než je zdrávo.

 2. Ondatra napsal:

  Při startu jim chytla barva na prvním stupni? 🙂

 3. Malky napsal:

  Jak nejsem zvyklej sledovat starty s SRB tak tohle bylo dost děsivý 😀

 4. Spytihněv napsal:

  Rád se podívám. Ale bohužel až večer ze záznamu. A neméně jsem zvědav, jaký emblém si zvolí. To jsou přímo umělecká díla 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.