VIDEO: Virtuální 360° prohlídka ISS

Uživatel YouTube s nickem Scott Manley vytvořil krásné 360° video, ve kterém si můžete prohlédnout exteriéry ISS. Pro vizualizaci je použit program Space Engine a model ISS byl vytvořen uživatelem Harbinger, který použil originální modely od NASA. Tento nový formát videa vám umožňuje rozhlížet se během přehrávání do stran. Pokud jste zrovna na počítači, tak použijte klávesy W,S,A,D nebo šipky v levém horním rohu. Pokud používáte smartphone nebo tablet, tak vám k rozhlížení stačí naklánět display. Pro lepší zážitek si pusťte video v co nejvyšším rozlišení, zvláště u 360° videí to dělá veliké rozdíly v kvalitě.

Všiměte si, že na konci modulu S6 Truss (přímo pod vámi v čase zhruba 1:45) je umístěn model astronauta. To vám dá představu o tom, jak je stanice obrovská. Na tomto modelu je také již přítomna ruská vědecká laboratoř Nauka, která by měla startovat podle aktuálních plánů až ke konci roku 2017. Nákladový model Leonardo je zde pořád připevněn k uzlu Unity, ale v realitě již byl přesunut na uzel Tranquility, hned vedle slavné Cupoly.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://www.blogcdn.com/…/iss-tenth-anniversary-11-02-2010.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

5 komentářů ke článku “VIDEO: Virtuální 360° prohlídka ISS”

 1. Vojta napsal:

  Parádní! Jen můj notebook to v plném rozlišení moc nezvládal. Na androidím telefonu to zase v prohlížeči (Chrome) fungovalo špatně (deformovaný obraz bez možnosti otáčení) a v YouTube aplikaci se to sice zobrazovalo správně, ale nebralo mi to data z akcelerometru (otáčet se šlo jen pomocí šmudlání prstem). Je na to potřeba nějaký zvláštní doplněk nebo jiná aplikace?
  Jinak mě nepřestává fascinovat subtilní konstrukce solárních panelů. Jaké zrychlení na ně působí, když se stanice otáčí nebo se posouvá na jinou dráhu?

  • Daniel Heřt Redakce napsal:

   Ano, bohužel tyhle videa jsou velice náročné na výkon. Můj notebook to také nezvládá na více než 720p. U telefonu to možná chce nejnovějíší verzi Androidu, nebo tak něco, ale možná si jenom vymýšlím. (Mě to funguje normálně v aplikaci youtube, mám Oneplus X)

   Na panely působí jen malé zrychlení, všechny manévry stanice jsou velmi pomalé.

 2. slappy Redakce napsal:

  Jůů to je pěkný! : ) 360° video jsem sledoval poprvé..Teď chci ale takové vidět s reálnými záběry skutečné stanice : DD

 3. Amper napsal:

  Myslim ze toddle video by mohlo jit prehravat pomoci VR chudeho muze alias Google Cardboard (at uz pouvodni papirovou nebo nejakou vylepsenou plastovou verzi)

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.