Skvělá událost si zaslouží skvělé video

Úspěšné přistání prvního stupně rakety Falcon 9 z 22. prosince může být vstupenkou do nové éry kosmonautiky. Na podobné přelomové události se vzpomíná i po letech a lidé se ještě dlouho vrací k záznamům. Je proto více než vhodné podobné události dobře mediálně pokrýt. SpaceX to dobře ví a proto tento historický moment natáčela hned na několik kamer. Pak natočený materiál dostali k dispozici střihači a pod jejich rukama vzniklo video, ze kterého se téměř tají dech – je z něj totiž doslova cítit, že jsme byli svědky něčeho opravdu velkého, některé záběry navíc nebyly dříve prezentovány. A pozor, pokud na to máte technické vybavení, můžete si tohle video přehrát dokonce v ultravysokém rozlišení 4K.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://c2.staticflickr.com/6/5684/23802552292_fae685e344_b.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “Skvělá událost si zaslouží skvělé video”

 1. Racek napsal:

  No, samý mladý kluci, a pár holek. Je vidět na co Musk sází. Přistíní bylo bezchybné, zvláště zpomalení na koci bylo úchvatné, raketa sedla jak panna do peřin. Asi měl začít tím přistáním na zemi.
  Stejně si pořád říkám, co kdyby Musk měl možnost se realizovat v rámci a s prostředky NASA. Co by mohl dokázat. Ale to jsou jen fantazie. Ono NASA řídí spíš politici a dodavatelé taky rádi ovlivňují koncepce a zakázky. No a takový Musk, to je řízek ze kterého by šíleli všichni dnešní dodavatelé, zvyklí na kompromisy a vícepráce a předělávky a prodražování projektů. Jak pod bičem otrokáře :-)) A to by si líbit nenechali, že. Jako by jste to neznali od nás.

 2. Aurelius napsal:

  chcem sa opýtať tu niekoho, už sa to určite preberalo ale neviem to nájsť… raketu zbrzdí atmosféra, avšak na akú rýchlosť? respektíve v akej rýchlosti sa zapínajú motory pri dosadnutí? viem, že voľný pád človeka je ca. 180/200 km/hod? tuna nejak podobne?

 3. vedator napsal:

  paradny strih aj hudba….. no vidiet to ‚nazivo‘ a byt ‚ucastnik‘ ziveho prenosu je uplne iny adrenalin… to je ako majstrovstva sveta v hokeji 🙂

 4. Steve napsal:

  Je to supr, ještě by to chtělo takto přistát za bílého dne (aby to celé bylo lépe vidět) a doufám, že se jednou podaří takto přistát s celou kabinou pro posádku a s lidma.

 5. Spytihněv napsal:

  Parádní výbuch nadšení. Třeba když přistávala MSL nebo Phoenix, tak to bylo ve stísněných prostorách a většina lidí tam měla dost práce, i když si taky zakřepčili. Tady je to přímo vroucí kotel 🙂 Fakt dobré.

 6. Jaro Pudelka napsal:

  Vynikajúce video. Radosť a emócie ľudí v SpaceX, to mi pripomína scény keď pristálo Curiosity. Skvelá hudba, nevie niekto, kto to hrá? A takmer všetko mladí ľudia, kiež by som mal o dvadsať rokov menej.

 7. Jakub napsal:

  není to někde na staženi mam pomalý internet

 8. Evžen111 napsal:

  Petře, já bych to nezatracoval, mne se to docela líbí, jak již bylo zmíněno BO to mají v podobném duchu. Klidně se na to mrknu znovu.
  E

 9. roman.hronza napsal:

  Bylo skvělé si ještě jednou připomenout tu historickou událost naplněnou explozí pozitivních emocí 🙂

 10. Asdf napsal:

  Zajímavé porovnat se stejným videem od BO ohledně přistání New Shepard. Podobný styl i délka.

 11. hansnasa napsal:

  Dokáži si úplně představit a z těchto záběrů je to patrné,jak jsou zaměstnanci SpaceX hrdí na sebe a své dílo.Velmi mne to dojalo a to jsem přitom nebyl na místě.Gratuluji a těším se na budoucnost kosmonautiky v podání SpaceX.

 12. Petr Scheirich Redakce napsal:

  Až si budu chtít po letech zavzpomínat na tuto historickou událost, budu hledat autentické nesestříhané záběry. Určitě ne videoklip :-).

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.