AKTUALIZOVÁNO: Sojuz přistál netradičně do tmy

Už dnes se na Zemi vrátí tříčlenná posádka v Sojuzu TMA-17-M. Oleg Kononěnko, Kjell Lindgren a Kimija Jui nastoupili do svého lodi dnes poměrně brzy ráno našeho času. Pět minut před půl osmou se zavřel průlez mezi Sojuzem a stanicí a v 10:48 by se měl Sojuz od stanice oddělit. Až se od stanice vzdálí, otočí se proti směru letu a sníží svou rychlost, aby mohl vstoupit do atmosféry. K přistání do kazašské stepi by mělo dojít ve 14:12 našeho času, což je zhruba dvě hodiny po místním soumraku.Sojuz tedy bude poměrně netradičně přistávat za tmy.

Naposledy k tomuto neobvyklému momentu došlo 19. listopadu 2012, kdy se od ISS vracel Sojuz TMA-05M, na jehož palubě byl Jurij Malenčenko, Sunita Williams a Akihiko Hošide. Perličkou tedy je, že jek tehdy, tak i nyní je u nočního přistání japonský astronaut. Rozdíl byl ale v době přistání – zatímco dnes bude Sojuz přistávat po soumraku, před třemi lety se přistávalo hodinu a půl před svítáním. V tomto článku máte možnost celý manévr sledovat živě díky NASA TV.

AKTUALIZACE: Sojuz TMA-17?M úspěšně přistál v kazašské stepi přesně tak, jak bylo plánováno. V článku jsme proto nahradili okno přímého přenosu přehrávačem záznamu.

Zdroje informací:
http://spaceflight101.com/
http://www.space.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflight101.com/…/2015/12/CVVM_o3WEAADdQX.jpg-orig.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

8 komentářů ke článku “AKTUALIZOVÁNO: Sojuz přistál netradičně do tmy”

  1. hansnasa napsal:

    Co znamená fotografie kosmonautů,kteří znázorňují neslyším,nevidím,nemluvím? Nebo se pletu a je to jinak?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.