sociální sítě

Přímé přenosy

Načítám data o přenosech…

krátké zprávy

Sustain Space

Čínská obchodní společnost Sustain Space provedla na oběžné dráze demonstraci flexibilního robotického ramene, což představuje pokrok směrem k možnostem servisu družic, doplňování paliva a odstraňování trosek.

Vantor

Společnost Vantor, komerční poskytovatel zpravodajských informací, získala od Národní geoprostorové zpravodajské agentury (National Geospatial-Intelligence Agency) kontrakt v hodnotě 2,3 milionu dolarů na poskytování zpravodajských informací o vesmírných objektech na nízké oběžné dráze Země.

Aspect Aerospace

Společnost Aspect Aerospace, odštěpný podnik Univerzity Jižní Alabamy, získala 2,4 milionu dolarů na vývoj družic o velikosti plošných spojů, které by mohly být v rojích vyslány z vesmíru na velmi nízkou oběžnou dráhu Země (VLEO) za účelem monitorování vesmírného prostředí.

CAS Space

Čínská firma CAS Space v pondělí úspěšně dosáhla oběžné dráhy prvním startem své nosné rakety Kinetica-2, mezi jejímž užitečným zatížením byl i prototyp nákladní kosmické lodi.

Pentagon

Očekává se, že Pentagon ukončí nebo výrazně omezí práci na dlouho odkládaném programu pozemního řízení GPS postaveném společností Raytheon, protože se potýká s přetrvávajícími technickými problémy více než deset let po vývoji.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Výhled na příští rok v podání NASA

Logo agentury NASA

Na konci roku se většinou mnoho věcí neděje, agentury se naopak chlubí tím, co se jim v uplynulém roce povedlo a nebo naopak upozorňují na to, co je v příštím roce čeká. Proto i my na tento trend zareagujeme a ve formě krátkých článků Vám budeme častěji přinášet tato videa. Upřímně řečeno – fanoušek kosmonautiky se většinou z těchto videí nic nového nedozví, ale i přesto pro něj tato videa nejsou ztrátou času. Klipy jsou velmi šikovně sestříhané a kouká se na to opravdu hezky. Dnes Vám proto přinášíme sotva dvouminutový, nekomentovaný klip, kterým NASA láká na to, co připravuje na rok 2016. Přejeme Vám příjemné sledování.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://ste.india.com/sites/default/files/2015/05/28/362588-nasa.jpg

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Alf
Alf
10 let před

Lepší jsou komentovaná videa od pana Majera

Dušan Majer
Dušan Majer
10 let před
Odpověď  Alf

Díky za pochvalu, ale myslím, že i tenhle styl klipů má něco do sebe. 🙂

cecil
cecil
10 let před

Ibaže klipy sú príliš krátke. Aspoň o 2 sekundy dlhšie by sa príjemnejšie pozerali.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.