sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

AeroVironment

Společnost AeroVironment, dodavatel obrany zaměřený na bezpilotní vzdušná vozidla, oznámil 19. listopadu, že plánuje získat BlueHalo, společnost zabývající se obrannými a vesmírnými technologiemi. Hodnota obchodu je přibližně 4,1 miliardy dolarů.

Kepler Communications

Kanadský operátor Kepler Communications požádal Federální komunikační komisi, aby schválila celkem 18 družic, včetně 10 s optickým užitečným zatížením, které by měly být vypuštěny koncem příštího roku. Společnost plánuje provozovat větší družice s menším počtem.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Příprava na novou éru v roce 2015

Pomalu se nám blíží konec roku a to je neklamná známka toho, že se postupně začnou objevovat rekapitulační videa, která připomenou pokroky v tom kterém projektu. Dnes se podíváme na video z dílny NASA, které ukazuje, jak se Američané připravují na první ostrý let lodi Orion a na premiéru rakety SLS, zkrátka a dobře na Exploration mission 1. Podíváme se na svařování Orionu, přípravu neletového servisního modulu, na statické zážehy urychlovacích bloků i motorů z raketoplánů i na přípravu dílů pro raketu SLS.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/watch?v=SN_L2KwB6kE

Zdroje obrázků:
http://40.media.tumblr.com/…/tumblr_nyisyx2Jaa1ukw97qo1_1280.jpg

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
roman hronza
roman hronza
8 let před

Obsahově úžasné video doplněné emocionálně burcující hudbou. Skvělý zážitek. Díky 🙂

Steve
Steve
8 let před

Dobrý den, omlouvám se, že můj příspěvek možná není úplně ve správném článku, ale mám pocit, že NASA před veřejností něco tají v misi DAWN. Je konec roku a sonda by měla se už nacházet na nejnižším orbitu kolem trpasličí planetky Ceres a SLIBOVANÉ DETAILNÍ ZÁBĚRY ZÁHADNÝCH SVÍTÍCÍCH SKVRN V MAXIMÁLNÍM ROZLIŠENÍ NIKDE….. Po přistání na kometě v loňském roce, měl být CERES zlatým hřebem v kosmonautice v letošním roce a místo toho ticho po pěšině. Jsem zklamaný, jestli NASA úmyslně tají, co zjistila na CERESU.

Samo
Samo
8 let před
Odpověď  Steve

To si nemyslím podľa mňa je sonda zaneprázdnená snímkovaním celého povrchu v tomto vysokom rozlíšení a nemá čas posielať fotky v takejto kvalite a odporúčam ti naše fórum tam už v sekcii Dawn nejaké aj sú 🙂

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  Steve

Hezký den,
rozhodně bych netvrdil, že NASA něco tají. Co by asi tak mohla tajit že 🙂 (pokud necháme stranou nereálné fantasmagorie). Dawn měla dosáhla finální oběžné dráhy na začátku minulého týdne, pak prováděla ještě několik dní drobné úpravy oběžné dráhy, aby to všechno správně odpovídalo původním plánům. V dalších dnech pracoval detektor gama záření a neutronů (GRaND). První fotky a infračervená měření se prováděla až 16. prosince (nevím, kdy došlo k odesílání). Jako první mají ke všem fotkám přístup vědci z institucí, které za projektem stojí. Tak je to u všech programů a je pouze na dotyčných vědcích, jak dlouho si data nechají pouze pro sebe, než je uvolní. Není to žádné tajení, prostě ve vědeckém světě jde o to, aby jedna instituce nezafinancovala vývoj přístroje, pak by uvolnila data, vezme to jiný tým a slízne smetanu. Jak jsem už říkal, podobný princip probíhá i u jiných misí. Dokonce i u Rosetty byly dlouho k dispozici pouze fotky z navigačních kamer, protože vědecké týmy kolem kamery OSIRIS chtěly detailní snímky dočasně šetřit pro své vlastní výzkumy.
Abych to shrnul – od pořízení prvních snímků z nejnižší výšky neuplynul ani týden, proto si myslím, že týmy mají stále dost času na to, aby analyzovaly fotky a následně je zveřejnily. Všechny fotky se zveřejní, žádná nekončí v šuplíku. To, co třeba dělá tým okolo Curiosity je de facto unikát – všechny fotky jsou hned venku, ale většina misí to má tak, jako je tomu u Dawn. Takže žádný strach, žádná záhada v tom není, je to naprosto běžná praxe. 😉

Doporučuji sledovat http://dawn.jpl.nasa.gov/mission/status.html

Steve
Steve
8 let před
Odpověď  Dušan Majer

Děkuji za vyčerpávající odpověď, takže se budeme těšit až to vědci zpracujou a uvolní pro veřejnost.

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  Steve

Přesně tak, u Dawn navíc tahle „zadržovací fáze“ netrvá moc dlouho. 😉
Pamatuju si, že u to Rosetty se snímky z OSIRIS držely i několik týdnů. 🙂

Honza
Honza
8 let před
Odpověď  Steve

1) Našli jsme něco jako vyspělou kolonii inteligentních třímetrových mravenců. Hned potom na nás vlítla FBI a CIA a musíme držet jazyk za zuby, minimálně do doby než odstartuje celá průzkumná / výsadková flotila.

2) Našli jsme něco planetkologicky docela zajímavého. Nechceme, aby nám to konkurence vyfoukla, tak fotky pozdržíme než nám otisknou pár článků v pořádným časopise.

3) Nuda. Zas..ný kameny a zas… led. Náš kreativec vymejšlí, jak to obarvit, aby to vůbec někoho zajímalo. Prej máme přikreslit zas… třímetrový mravence.

4)Fotky máme, ale šéf měl minulej týden dovolenou. Pak nás spadla síť a v pátek jsem byl po flámu. Příští týden mám zase dovolenou já a pak jsou Vánoce. Necháme to na půlku ledna, to už lidi zapomenou na ten Muskův přistávací ohňostroj.

Hezký svátky 🙂

zvejkal
zvejkal
8 let před
Odpověď  Honza

Mazec 🙂

Ale vdaka Stevovi a jeho (konspirativnej) otazke som sa zase nieco dozvedel od skveleho Dusana Majera a aj inych prispievajucich.

Prajem tomuto webu vela uspechov v dalsich dekadach 🙂 a akokolvek budem moct k tomu prispiet, urobim to.

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  zvejkal

Velmi mne těší, že se Vám náš portál líbí a doufám, že tomu tak bude i do budoucna. Já osobně bych svou roli nepřeceňoval, náš web funguje jako sehraný tým, kde má každý svou roli – i čtenáři, kteří píší komentáře. 😉

zvejkal
zvejkal
8 let před
Odpověď  zvejkal

Pan Majer, neprecenujem ju, ziadny strach. Vnimam a vazim si pracu vsetkych redaktorov, palec hore!

Martin Gembec
Administrátor
8 let před

Detailní snímky už jsou „na cestě“, NASA dnes uvolnila alespoň jeden ze záběrů testovací kamery. Česky k tomu blíže v chystaném článku.. http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=4802

ptpc
ptpc
8 let před
Odpověď  Martin Gembec

Ty v..e!
Neskutočné! Ďakujem za odkaz.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.