Soutěž o ceny s filmem Marťan

Asi jen stěží bychom mezi fanoušky kosmonautiky hledali někoho, kdo ještě neslyšel o filmu Marťan, jehož premiéra v kinech již bez přehánění klepe na dveře. Není se co divit – o filmu se píše i na webu NASA. Kosmická agentura totiž prozíravě vycítila, že by tenhle filmový hit mohl pomoci zpopularizovat lety do vesmíru mezi širokou veřejností. Náš portál se rozhodl spolupracovat na soutěži, která s premiérou tohoto trháku souvisí. Dnes Vám proto společně s festivalem Futuregate přinášíme soutěž o ceny spojené s filmem Marťan.

 1. cena – Kšiltovka a placka Ares + volná vstupenka na speciální projekci Marťana v Bio Oko (30.9. ve 23:00)
 2. cena – Kniha Andyho Weira, placka Ares + volná vstupenka
Kšiltovka Ares - součást první ceny v soutěži

Kšiltovka Ares – součást první ceny v soutěži

Jak můžete vyhrát? Je to jednoduché – stačí odpovědět na níže uvedené otázky a svou odpověď (společně se svým jménem a mailovou adresou) poslat nejpozději do pondělí 28. září 23:59 na e-mail [email protected]. Ceny budou připraveny k vyzvednutí na pokladně Bio Oko od 30.9.

Náš portál se na soutěži spolupodílí vytvořením následujících soutěžních otázek. Věříme, že naši pravidelní čtenáři nebudou mít s otázkami sebemenší problém, protože o těchto tématech píšeme relativně často.

Soutěžní otázky:
1. Jak se jmenuje aktuálně nejdokonalejší průzkumné vozítko brázdící povrch Marsu?

2. S kým spolupracuje Evropská kosmická agentura na projektu ExoMars, který má ověřit, zda na Marsu byl kdysi život?

3. Ve kterém roce odstartuje nové americké vozítko, které na povrchu zanechá kapsli se vzorky určenými pro návrat na Zemi?

4. Jak se jmenuje návrh společnosti SpaceX na upravenou loď Dragon, která by naplněná vědeckými přístroji přistála na Marsu a prováděla zde průzkum?

5. Jak se jmenuje nově vyvíjená americká raketa, která by jednou měla umožnit let lidské posádky k Marsu?

Placka Ares - cena pro první i druhé místo

Placka Ares – cena pro první i druhé místo

Hlavním organizátorem celé soutěže jsou pořadatelé festivalu Futuregate a FutureNight, o kterých jsme na našem webu již psali.

Zdroje informací:
http://futuregate.cz/

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

14 komentářů ke článku “Soutěž o ceny s filmem Marťan”

 1. Vincent Kerman napsal:

  Takže losování výherců bude někdy mezi 28.-30.9. a výherce se svojí výhru dozví tedy 2 nebo v ten samý den kdy bude promítání? Řeším to, protože jsem to nepochopil z článku, takže se omlouvám za mojí natvrdlost, 😀 ale jak to tedy bude?

 2. Branislav Pecho napsal:

  Keď som si minulý rok túto knihu kúpil, spočiatku som bol nadšený. A aj keď som ju prečítal za jednu noc, čím ďalej, bola to taká „McGyverovina“. Isteže, kozmonauti sú vyberaní tí najlepší z najlepších, ale ťažko povedať, či by v reálnej situácii prežil človek sám na Marse. Myslíte, že by to dokázal? Otvoríme diskusiu? 🙂
  Uvidíme, aký bude film.

  • Racek napsal:

   |Ten konec je třeba si odmyslet, ten je fakt na palici, no a jak by uragán na marsu mohl převracet těžké lodi a porážet astronauta při řídkosti tamní atmosféry, na to je taky třeba zapomenout. Ale zbytek je moc dobrý, i když i agronomové by se mohli trochu podivovat. Ale jinak parádní kousek tvrdé scifi.

 3. Martin napsal:

  Ta první cena je opravdu podivná, vždyť to znamená, že bych do kina šel sám. Pochybuji, že bude 30.9 ještě možné dokoupit druhý lístek.
  Naštěstí je to zbytečná starost:)

 4. Cateye napsal:

  Jen bych otočil pořadí těch cen, protože knížka je mnohem lepší výhra než nějaká placka a opravdu hnusná kšiltovka… 😉

 5. Steve napsal:

  Fanonoušek kosmonautiky jsem, ale o filmu „Marťan“ jsem teda neslyšel. Poslouchám muziku 60-tých a 70-tých let, TV vlastním, ale 13 let jsem jí nepustil, protože k životu mi stačí jen internet. Filmový fanoušek ale nejsem, do kina nechodím, důvod je, protože nemám s kým chodit do toho kina.

 6. Adam napsal:

  Keďže sú tu fanúšikovia aj zo Slovenska, ako aj ja, môžeme sa tiež zapojiť?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.