Teď už Vám neuteče žádný start!

Vážení čtenáři našeho portálu, velmi si ceníme toho, v jak velkých počtech náš portál navštěvujete. Váš zájem nás nabádá k dalšímu vylepšování našich služeb. Je to logické – pokud by k nám nikdo nechodil, nemělo by vynaložené úsilí smysl. Dnes mám tu čest, že Vám mohu oznámit vytvoření nové speciální subdomény. Po fóru a stránce s termíny pozorování přeletů ISS Vám přinášíme stránku, na které přehledně najdete termíny nejbližších startů raket.

Tento přehled startů najdete na subdoméně http://starty.kosmonautix.cz/. Najdete tu nejen termín startu, ale také informace odkud raketa startuje, nebo jaký používá horní stupeň. O aktualizaci údajů v databázi se stará uživatel Agamemnon z našeho diskusního fóra, kterému za to velmi děkujeme. O to, aby stránka vypadala k světu a aby vůbec fungovala se postaral moderátor Tommy. I jemu patří velký dík.

Podoba naší subdomény starty.kosmonautix.cz

Podoba naší subdomény starty.kosmonautix.cz

Dlouho jsme váhali, jaký zvolit časový formát – jelikož výpis sahá půl roku dopředu, budou se v něm mísit letní a normální čas, což může způsobovat zmatky. Nakonec jsme se rozhodli pro univerzální formát UTC, u kterého se dá středoevropský čas snadno dopočítat. V zimním období přičtěte k UTC jednu hodinu, pokud platí letní čas, tak přičtěte hodiny dvě.

Stránka s termíny startů je nová a my doufáme, že se Vám bude líbit. Teď už nemusíte pracně po internetu dohledávat termíny startů – vše máte přehledně na jednom místě. Pokud byste našli nějakou chybu, nebo byste měli návrh na vylepšení, neváhejte se ozvat. Zpětné vazby od čtenářů si velmi vážíme a je pro nás důležitým prostředkem k dalšímu zkvalitňování našich služeb.

Zdroje obrázků:
http://images.fineartamerica.com/…launch-august-23-2007-brian-lockett.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

21 komentářů ke článku “Teď už Vám neuteče žádný start!”

 1. Marek Zettík napsal:

  Dobrý den, na stránce startů bych uvítal vysvětlení pojmu NET u data startu. Vím, že už se to tu někde psalo, ale už nevím kde to dohledat. Nicméně to souvisí se starty, tak by to tam mohlo tak jako tak :-))) Děkuji

 2. Ivo napsal:

  Dobry den, pri vyberu kraje z rolovaciho jmenu je vzdy vybrana lokalita Bratislava.
  Ale drobna chybka nemuze stavit dobry napad 🙂

 3. Pavel napsal:

  Super a díky!
  Nestálo by za to, dávat data ještě do sdíleného kalendáře, který si může kdokoliv přidat do telefonu? Už dlouho používám tento, ale spousta startů v něm není: https://www.google.com/calendar/[email protected]&ctz=Europe/Moscow

 4. Nick napsal:

  Opravdu dobry zdroj informaci, myslite, ze by bylo tezke pridat moznost filtrovani, abych si mohl napr. zobrazit vsechny starty Falconu nebo vsechny starty z Plesetsku?

 5. Petr Dolejsi napsal:

  Prosim zvazte – stranka se na beznych monitorech nezobrazi cela, vpravo je scroll bar, a ve vlastnim listu je dalsi scroll bar. To je velice matouci pri rolovani koleckem.
  Diky

 6. Karel Šula napsal:

  Díky moc za tento počin,jste dobří!!!!

 7. Honza Stodola napsal:

  Díky, díky, díky!
  Návrh ke zvážení: Pokud existuje na fóru téma o daném startu/misi, připojit i link do fóra pro získání dalších informací.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.