ANKETA: Jak hledáte na našem portálu starší články?

Logo kosmonautix.cz

Milí čtenáři, jednou za čas na našem blogu vydáme malý článek, jako je tento. Nečekejte žádné novinky z kosmonautiky, které Vám obvykle přinášíme. Dnes to bude naopak. Vy můžete pomoci nám. Díky Vám můžeme získat cennou zpětnou vazbu, jak se Vy, návštěvníci, cítíte na našem portálu a jakým způsobem jej využíváte. Ankety jsou pro nás velmi důležitým prostředkem vzájemné komunikace mezi uživateli a redakcí. V každém článku jako je tento, proto najdete nejen vyhlášení nové ankety, ale i rozbor výsledků předešlého průzkumu. Považujeme to za slušnost – za ukázku toho, že nám na Vašich hlasech záleží.

Dnes jsme spustili novou anketu, která by nám měla prozradit, jak čtenáři na našem článku hledají starší články. Znáte to jistě sami. Vzpomínáte si, že jste u nás četli nějaký zajímavý článek a chtěli byste si jej přečíst znovu – třeba kvůli dohledání informací. Je mnoho možností, jak se ke staršímu článku dostat. Nás by zajímalo, kterou z nich využíváte právě Vy. Na základě toho zjistíme, jak web funguje a jaké formy návštěvníci využívají.

Jednou z možností je využít externích služeb vyhledávačů. stačí zadat adresu našeho portálu, klíčová slova a vyhledávač vám ukáže odkazy na vybrané články. Jsou tu ale i další možnosti. Náš portál má na každé stránce vpravo nahoře vyhledávací políčko, do kterého můžete zadat svůj dotaz. Ke každému článku navíc přidáváme klíčová slova, která mají spojitost se článkem. Výpis těch nejpoužívanějších štítků najdete na každé stránce našeho portálu v pravém sloupci.

Možná používáte nějakou jinou možnost – pokud zvolíte tento hlas, poprosím Vás, abyste do komentáře pod tímto článkem napsali, o jakou konkrétní možnost se jedná. Poslední volnou, která v anketě je, ta, že jste zatím nikdy nepotřebovali hledat starší články. Všem, kdo v anketě zahlasují předem velmi děkujeme. jak už jsme psal, je to pro nás velmi cenná možnost, jak nahlédnout do chování uživatelů na našem blogu. Anketu jsme spustili dnes odpoledne a necháme ji v provozu do doby, než nasbírá minimálně 250 hlasů, aby měla nějakou vypovídací hodnotu.

Pojďme se nyní podívat, jak dopadla minulá anketa, jejíž otázka zněla: „Které dvě části portálu kosmonautix.cz máte nejraději?“ Dohromady hlasovalo 285 návštěvníků, přičemž každý mohl hlasovat pro dvě možnosti. Toho ale nevyužili všichni. Průměrně tedy každý hlasující udělil 1,529 hlasu.

Výsledky ankety: "Které dvě části portálu kosmonautix.cz máte nejraději?"

Výsledky ankety: „Které dvě části portálu kosmonautix.cz máte nejraději?“
Zdroj: Autor

Velmi potěšující je, že nejvíce hlasů získal náš blog, který považujeme za výstavní skříň celého našeho portálu. Hlasovalo pro něj 87% všech lidí, kteří se do ankety zapojili, což je mimořádný výsledek. Souboj o druhé místo byl velmi vyrovnaný. Nakonec zvítězily pořady na Streamu, tedy Dobývání vesmíru, Vesmírné výzvy a další – Noční obloha, Vesmírné dotazy a přednášky. Je potěšující vidět, že se nám podařilo vytvořit společnou komunitu, která není separovaná. Těší mne, že diváci, kteří sledují videa navštěvují i náš portál a obráceně – že čtenáři našeho blogu sledují naše videa. Pomyslný bronz si odnáší naše fórum, kterému udělilo hlas 28% hlasujících. Fórum, které de facto zahájilo celou historii portálu kosmonautix.cz.

Lehkým outsiderem byla (podle očekávání) subdoména s termíny přeletů Mezinárodní vesmírné stanice sídlící na adrese iss.kosmonautix.cz. Výsledek nás nepřekvapil, protože tato subdoména není příliš navštěvovaná, což je vzhledem k jejímu jednosměrnému zaměření poměrně pochopitelné. Zbývající 4 hlasy pak získala možnost, že se tu hlasujícímu nelíbí nic. Jelikož tento prázdný výkřik do tmy nebyl podpořen žádným komentářem, mailem, nebo něčím podobným, můžeme tyto hlasy považovat za bezpředmětné s nálepkou „hater“.

Přesto neusínáme na vavřínech. Pokud se Vám u nás něco nelíbí, napište nám to. O věcnou kritiku stojíme, protože ji považujeme za nezbytnou součást tvůrčího procesu. Pokud byste měli nějaké konstruktivní připomínky k článkům, neváhejte se ozvat – buďto v komentářích, nebo přímo autorům, jejichž mailové kontakty jsou uvedené v sekci Redakce.

Pokud si najdete pár sekund času a zahlasujete v naší anketě, budeme Vám vděční. Pomůžete nám lépe spravovat náš portál.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

18 komentářů ke článku “ANKETA: Jak hledáte na našem portálu starší články?”

 1. tomasa napsal:

  Kedze v ankete mozem vybrat len jednu moznost napisem to radsej aj tu.
  Ja pouzivam prevazne tieto tri moznosti: 1.Interním políčkem Hledat, 2.Pomocí štítků s klíčovými slovy, 3. odkazy pod clankami alebo v clanku, 4. kategorie.

  Musim vas pochvalit v poslednej dobe sa vyhladavanie velmi zlepsilo a to ako aj rychlo reagujete na aktualne udalosti.

  Ak by som mohol navrhnut casto sa mi stane ze chcem zisti nejake technicke informacie o technike (rakety, motory, kozmodromy …) nebolo by dobre to vsetko dat do jednej kategorie „Technika“ alebo nieco take. Priklad seria clankov „Kozmická Strojovňa“ sa asi nehodi do Technologicke novinky. Niekde kde to je vsetko pekne pokope.

  Dakujem ze robite tento web uz to chodim skoro kazdy den.

 2. Pedro napsal:

  Řekl bych sám za sebe, že používám jak odkazy pod článkem, tak i štítky, nebo jdu do cíleně kategorie. Takový mix odpovědí.

  Díky za vše a přeji i nadále tolik elánu a chuti jako dosud.

 3. Petr Dolejsi napsal:

  diky za odkaz na subdomenu http://iss.kosmonautix.cz/ o ktere jsem vubec nevedel – mozna nejsem sam a mozna proto neni tak navstevovana
  Dovoluji si zaroven upozornit, ze v odkazu v clanku mate chybu.

 4. Steve napsal:

  Dříve jsem použil přímo vyhledávač, když mě něco konkrétního zajímalo z letů do vesmíru, ten mě nakonec dostal až k vašemu webu Kosmonautix, o kterém jsem dříve ani nevěděl, ale velmi rychle jsem si ho oblíbil pro velmi hodnotné a zajímavé články, které jdou více do hloubky narozdíl od obecných zpravodajských webů. Takže váš web mám nyní v Záložkách a často hledám přímo z něj, buď v interním vyhledávači Najdi nebo ve Štítkách, které jsou velice praktické.

  Velice se přimlouvám, abyste vedle čisté kosmonautiky i nadále zařazovali články o vesmíru, o nových teleskopech a dalších sondách a přístrojích ve vesmíru a co vlastně tyto přístroje a sondy zkoumají a jaké jsou poslední výsledky. Já domnívám, že i teleskop patří do kosmonautiky, taky byl vynesen raketou a má nějaké poslání, jako nedávno se teď mluvilo o mapovací sondě (jméno si teď nevzpomínám), která má za úkol zmapovat cca 1 miliardu hvězd (což je sice jen malý zlomek z naší galexie, ale přesto úctyhodné číslo) v našem nejbližším galaktickém okolí a sestavit poprvé v historií zpřesnění 3D galaktickou mapu. Jsou zde sondy, které zase zkoumají úplný střed naší galaxie, centrální černou díru ap. Tyhle informace mě velmi zajímají a věřím, že i ostatní. Těším se na teleskop Jamese Webba, který má nejhlouběji dosud zkoumat vesmír a měl by pomoci lépe pochopit jeho strukturu, podstatu a zákonitosti.

 5. Yuhů napsal:

  Chybí vám tam ve té anketě možnost „rád bych hledal, ale nejde mi to“.

 6. slappy Redakce napsal:

  Ke starším článkům se dostávám z odkazů v článcích nových, což tímto oceňuji 🙂 Jediné starší články, které jsem cíleně hledal, byly seriály, k nimž se dá snadno dostat odkazem nahoře, že ano… 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.