ANKETA: Co máte na našem portálu nejraději?

Logo kosmonautix.cz

Milí čtenáři, jednou za pár týdnů se na našem blogu objeví krátký článek, jako je tento. Nedozvíte se z něj žádné novinky z kosmonautiky, právě naopak – Vy můžete pomoci nám. Konkrétně můžeme díky Vám získat cennou zpětnou vazbu, jak vnímáte náš portál. Ankety považujeme za velmi důležitý prostředek vzájemné komunikace mezi uživateli a redakcí. V každém článku jako je tento, proto najdete nejen vyhlášení nové ankety, ale i rozbor výsledků předešlého průzkumu. Považujeme to za slušnost – za ukázku toho, že nám na Vašich hlasech záleží.

Naše nová anketa se zaměřuje na celý náš portál kosmonautix.cz. Pokud se u nás pohybujete delší dobu, tak víte, že nenabízíme jen blog, na kterém se právě nacházíte a kde vychází denně nové články. Historie tohoto portálu se začala psát téměř před pěti lety, kdy vzniklo diskusní fórum. To je stále aktivní a najdete jej na adrese forum.kosmonautix.cz. Pokud byste chtěli vědět, kdy bude z okolí Vašeho bydliště pozorovatelný přelet Mezinárodní vesmírné stanice, můžete navštívit naši subdoménu iss.kosmonautix.cz, kde kromě jiného najdete i aktuální polohu stanice + živý přenos z jejích kamer.

Pak jsou tu ještě videa o aktuálním dění v kosmonautice, která vyrábíme už několik let a nahráváme je na videoportál Stream.cz. Pořad Dobývání vesmíru vychází každý týden, Vesmírné výzvy rekapitulují uplynulý měsíc, v Bonusech najdete například přednášky o kosmonautice. Jak tedy můžete vidět  – náš záběr je docela široký, aby si na své přišli pokud možno všichni fandové kosmonautiky bez ohledu na jejich věk, či zkušenosti s oborem. Přesto by nás zajímalo, které části našeho portálu jsou pro uživatele nejatraktivnější. Dnes jsme proto spustili anketu, která by nám na tuto otázku měla odpovědět. Hlasovat můžete v pravém menu nahoře – anketa bude aktivní minimálně měsíc, aby se mohlo nasbírat minimálně 250 hlasů a anketa měla nějakou vypovídací hodnotu. V anketě máte můžete hlasovat pouze jedinkrát, dobře proto zvažte vybrané položky. Při hlasování máte možnost zaškrtnout dvě položky.

Nyní přichází čas na vyhodnocení ankety právě skončené. 13. září, kdy jsme hlasování spouštěli, jsme se Vás ptali „Jak se Vám líbí naše krátké články?“ Celkem nám dorazilo 254 hlasů a tady jsou výsledky.

Výsledky ankety "Jak se Vám líbí naše krátké články?"

Výsledky ankety „Jak se Vám líbí naše krátké články?“
Zdroj: Autor

Výsledky můžeme považovat za velký úspěch krátkých článků. Líbí se totiž 95% hlasujících, čehož si opravdu velmi vážíme. To, že 1. září nasadíme novinku v podobě krátkých článků, jsme na našem webu avizovali již dva měsíce dopředu, takže čtenáři už dopředu věděli, co je čeká. Zajímalo nás tedy i to, jak se naši uživatelé na novinku těšili. Asi největší radost proto máme ze skupiny, která je v grafu označena tmavě červenou barvu, tedy lidí, kteří se na krátké zprávy netěšili, ale byli příjemně překvapeni. Samozřejmě máme radost i z „modré skupiny“, která se na krátké články těšila a je s nimi spokojená. Nicméně vědomí, že jsme dokázali vytvořit něco, co se třetině lidí líbí i přesto, že k tomu byli původně skeptičtí, je ještě o něco pozitivnější a moc Vám děkujeme za zpětnou vazbu.

Na závěr ještě zbývá okomentovat 5% hlasů, kterým se krátké články nelíbí. V každé anketě je vždy potřeba počítat s tím, že se objeví „škodiči“, hezky anglicky hateři, kterým se asi zlepší nálada, pokud budou moci dát najevo svůj negativní názor. Nedokážu posoudit, zda tomu tak bylo i v tomto případě, nebo zda se opravdu jednalo o hlasy lidí, kterým se krátké články skutečně z nějakého objektivního důvodu nelíbí. Nicméně jelikož jsme nezaznamenali žádnou stížnost na krátké články, bude se zřejmě jednat o výkřik do tmy. Ostatně tomu by napovídal i zanedbatelný počet hlasů, který tyto možnosti získaly. Nicméně pokud byste měli nějaké konstruktivní připomínky k článkům, neváhejte se ozvat – buďto v komentářích, nebo přímo autorům, jejichž mailové kontakty jsou uvedené v sekci Redakce.

Nechceme se uzavřít do sebe a hrát si na dokonalý web. Jakmile bychom začali mít pocit, že se nemůžeme zlepšovat, byl by to začátek našeho konce. Chceme naslouchat našim čtenářům a reagovat na jejich potřeby. Ankety jsou jednou z možností, jak snadno a rychle zjistit zaměření našich návštěvníků. Budeme tedy velmi rádi, pokud v anketě pravdivě zahlasujete.

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

5 komentářů ke článku “ANKETA: Co máte na našem portálu nejraději?”

 1. Martin Gembec napsal:

  S krátkými články mám občas problém, že končí příliš brzy 🙂

 2. Slovak napsal:

  Bolo by skvele keby ste upravili iss.kosmonautix.cz tak, aby sa dali vyberat aj kraje na Slovensku. Ved sme predsalen velka cast vasich citatelov.

 3. Radoslav Packa napsal:

  Každý článok, ktorý sa tu objaví si rád prečítam, či je krátky alebo dlhý.
  V ankete: „Jak se Vám líbí naše krátké články?“ som si nevedel vybrať, chýbala odpoveď, „nič som neočakával, ale potešilo ma“. Nakoniec som vybral druhú odpoveď, pretože som sa nejako príliš netešil, len som bol zvedavý.
  Čo sa týka novej ankety, tak by som zvolil odpoveď, že: využívam celý portál. Samozrejme prelety si pozriem iba ak je počasie a mám čas, takže to je málo:(. … a neuprednostním ich pred inou odpoveďou, ak mám len dve časti.
  Nechcem tu rozoberať seba, len si myslím, že ak si tu nenájdem svoju odpoveď, tak si vyberiem z ponuky, ale to potom deformuje výsledky.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.