Jsme tu s Vámi už dva roky

Taky se Vám zdá, jak neuvěřitelně kvapí čas? Ještě máme všichni v živé paměti začátek prázdnin a teď už se léto chýlí ke konci a dětem znovu začíná škola. Dva měsíce utekly jako voda. A dva roky? Jakbysmet! 1. září 2012 jsme spustili tento blog, který si dával za cíl přinášet aktuální informace z kosmonautiky. Chtěli jsme, aby si tu na své přišli jak lidé, kteří v kosmonautice dělají teprve první nesmělé krůčky,tak i zkušení matadoři, kteří znají kosmickou techniku téměř jako své boty. Teď, po dvou letech, mohu říci, že se nám to snad podařilo. Ale jelikož nikdo nesmí usnout na vavřínech, tak i my chystáme pár změn. Přestože tento článek nebude o aktuálním dění v kosmonautice, doporučuji Vám, abyste si jej přečetli. Dozvíte se totiž novinky, kterými náš portál prošel.

Jak už to tak bývá – k narozeninám patří dárky. Náš blog se ke svému druhému výročí dočkal stěhování. Ze subdomény blog.kosmonautix.cz se přesunul na mnohem atraktivnější doménu www.kosmonautix.cz. Z blogu se tedy stane vstupní brána na náš portál, což by mělo více zaujmout náhodné návštěvy. Až do začátku prázdnin bylo na hlavní doméně naše diskusní fórum. Co si budeme nalhávat – diskusní fóra většinou na internetu moc dobrou pověst nemají.

Stáváme se tedy v první řadě zpravodajským portálem, který se specializuje na kosmonautiku a který také nabízí diskusní fórum. S touto změnou souvisí i jedna drobnost, kterou, jak doufáme, oceníte. Už více než rok a půl na našem blogu vychází jeden článek denně. I do dalších měsíců budeme chtít toto tempo zachovat a navíc jej občas i rozšířit. O jeden velký článek denně nepřijdete, ale navíc v některých dnech vyjde jeden článek navíc. Naše idea je taková, že pár minut po půlnoci budou jako doposud vycházet „velké“ články.

Články, které vyjdou v průběhu dne budou kratší. Půjde jen o krátké informace. Zatímco „velký“ článek na našem webu mívá minimálně 500 slov, tyto kratší články budou třeba jen 200slovné. Je možné, že bude doba, kdy ve čtyřech dnech po sobě vyjde kromě dlouhého i krátký článek a pak zase týden budou vycházet jen dlouhé články. Co bude náplní těchto krátkých článků? Budeme se do nich snažit dostat všechny zajímavosti, pro které nemá cenu dělat velký článek. Podobný formát je ideální třeba pro aktuální informace – Blíží se nějaký start o kterém jsme Vás neinformovali v minulých článcích? Z malého článku se dozvíte všechny potřebné informace – třeba kdy se má startovat a kde můžete sledovat živý přenos.

Krátkých zpráv budeme využívat i pro informování o nejrůznějších nehodách (kterých bude snad co nejméně), abychom zájemcům přinesli aktuální informace. Krátkých článků využijeme ale i pro vyhodnocení anket, které na našem webu máme. Spektrum tedy bude široké a my doufáme, že čtenáři tuto nepravidelnou novinku ocení.

Na závěr dnešního článku mi ještě dovolte poděkovat Vám všem, kdo na náš blog chodíte – ať už pravidelně, nebo nepravidelně. Za poslední dva roky návštěvnost našeho blogu utěšeně roste a momentálně se pohybuje okolo 800 návštěv denně. Bez Vás bychom tak krásného výsledku nikdy nedosáhli a já doufám, že nám zachováte přízeň i v dalších týdnech a měsících. Nechci nikoho otravovat velkým množství čísel, proto jen pár nejzajímavějších. Všechny statistiky se týkají období od 1. září 2013 do 31. srpna 2014.

Počet návštěv: 260 625
Nejúspěšnější den: 26.5.2014 (1 265 návštěv)
Počet stránek, odkud k nám přišly návštěvy: 286
Průměrná doba strávená na stránce: 3 minuty 28 sekund
Průměrný počet navštívených stránek/návštěvu: 2,31
Počet klíčových slov, přes která nás někdo navštívil pomocí vyhledávačů: 4 841
Počet území, odkud jsme zaznamenali návštěvy: 121
Pár exotických území, odkud přišly návštěvy: Rwanda, Uzbekistán, Grónsko, Haiti, Malawi, Palestina, Etiopie, Aruba, Guadeloupe, Kambodža, Keňa, Thajsko, Uganda, Singapur

Při děkování nemohu vynechat ani tým redaktorů, který se stará o to, aby na blogu vyšel denně jeden článek. Zvenčí se to možná nezdá, ale někdy je to opravdu náročné. O to více si ale cením toho, jak kvalitní tým mám kolem sebe. Naši redaktoři jsou lidé, kteří ve svém volném čase bez nároku na honorář píší články. Obětují svůj volný čas pro jiné. Jsem opravdu velmi rád, že mohu stát včele naší redakce, protože v ní jsou opravdu mimořádně spolehliví lidé.

Na úplný závěr ještě dovolte vyhodnocení soutěže o redaktora roku. Stejně jako vloni jsme sečetli počty vydaných článků, jejich čtenost, ale i hvězdičkové hodnocení. Výsledek nám ukázal pořadí redaktorů, přičemž první trojice se může těšit na věcné ceny – malé plaketky, které jim za pár let připomenou, jak byli na našem webu aktivní.

1. místo: Dušan Majer – 3 616 bodů
2. místo: Lukáš Houška – 1 142 bodů
3. místo: Ondřej Šamárek – 1 027 bodů

Ceny pro tři nejlepší redaktory našeho blogu za uplynulý rok

Ceny pro tři nejlepší redaktory našeho blogu za uplynulý rok
Zdroj: Archiv autora

Zdroje obrázků:
http://drinknectar.com/wp-content/uploads/2011/11/Happy-birthday-two.jpg
Archiv autora

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

25 komentářů ke článku “Jsme tu s Vámi už dva roky”

 1. Pedro napsal:

  Vážený týme tohoto úžasného portálu,
  už si ani nepamatuji, kdy a kde jsem tento portál objevil. Myslím, že dnes už to není důležité. Mou největší „uchylkou“ je a vždy byl program Apollo. Během včerejška jsem již po druhé přečetl seriál o Neilovi Amstrongovi. A vracím se často i k jiným článkům. Každodenní cestování vlakem má své výhody. Ale moje hlavní myšlenky jsou dvě. Je pro mě naprosto nepředstavitelné, že je s tak velkým odstupem času dát dohromady toliko velmi podrobných informací. Nemám teď na mysli technické údaje, nebo přesně časy jednotlivých úkonů během letů, ale drobnosti okolo života a třeba i náhled do soukromí vesmírných cestovatelů. Druhou myšlenkou je jednoduchá věc. Trávím zde hodně času a ne vždy je něco aktuálního, co by mě zrovna zajímalo. Vůbec to nevadí, protože mám prostor „vrtat“ se v archivu a zobat to co mě nejvíce zajímá. Postupně se čím dál více přesvědčují o tom, že moudro, že opakování je matka moudrosti je opravdu pravdivé. Člověk vaše poutavé články hltá s takovou vervou, že některé informace mu v hlavě zapadnou. Když čtu článek opakovaně, objevuji nová fakta a informace, které jsem předtím nestihl zaznamenat. I v tom je obrovské kouzlo tohoto portálu. Články jsou tak poutavé, že mi stojí za to přečíst je vícekrát.

  Takže bych se velmi rád připojil k zástupu gratulantů a popřál do dalších let neubyvající chuť pokračovat. Evidentně to má veliký smysl.

  Díky a s velkým respektem Pedro.

  P. S. Píši ve vlaku, omlouvám se za případné překlepy. 🙂

 2. Miroslav Uhlíř napsal:

  Gratuluji! Doufám, že bude tento web fungovat co nejdéle. Rozhodně by mně nějaká reklama na webu nevadila.

 3. Dušan Oravec napsal:

  Aj ja by som sa rád pripojil ku gratuláciám. Web čítam pravidelne každý deň a okrem toho Vás sledujem aj na Facebooku. Môžem s čistým svedomím prehlásiť, že to bol práve „kosmonautix“ ktorý ma nakopol správnym smerom a poskytol mi veľa užitočných informácii v oblasti kozmonautiky. Samozrejme som mal nejaké vedomosti 🙂 už predtým, no „kosmonautix“ ma posunul o veľký krok vpred. Takže ešte raz gratulujem a prajem veľa kvalitných článkov. Ďakujem.

 4. Petr Hájek napsal:

  Gratuluji a děkuji za Vaši práci ,kterou zde úspěšně odvádíte.
  Hlavně vydržte.

 5. baron napsal:

  klidně bych se nezlobil kdyby tady dole byl (aspon malý) proužek reklamy na nějaké slušné věci, dole to nezavazí, tak co na tom

 6. Jaroslav Scharf napsal:

  Když dělá někdo něco rád, je to z toho cítit a to je Váš případ.

  Gratuluji a děkuji moc

 7. Michal Bursík napsal:

  Také se přidávám k ostatním s gratulací, ale hlavně s poděkováním za přísun perfektních článků.
  Vydržte. Díky 🙂

 8. inhum napsal:

  Pridavam se ke gratulacim, preji vse dobreho do dalsich roku a moc Vam vsem dekuji za prijemne a kvalitni cteni!

 9. Radoslav Packa napsal:

  Veľké ĎAKUJEM!!! Veľmi oceňujem aj spätnú väzbu autorov článkov.
  Prajem Vám veľa energie, zaujímavých udalostí a samozrejme zvyšujúci počet čitateľov.
  Takýto skvelý projekt si vyžaduje aj veľa osobného času, a preto sa obávam, že ak sa to bude rozširovať a bude toho viac a viac ako vás to bude baviť, stane sa že stým jednoducho „praštíte“ !? Tak ako skončil blog pána T.B.. 🙁
  Oceňujem aj to, že tu nemáte (ako napísal v poslednom príspevku aj T.B.)reklamný sajrajt. Z môjho ďakujem sa ale nenajete, a preto, že dostávam ako na podnose informácie každý deň, rad by som Vám prispel na činnosť, nákupom trička, hotovosťou alebo nejakého CD či brožúrky… Skúste niečo ponúknuť, alebo mi niečo ušlo?

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Hezký den,
   momentálně končit rozhodně nechceme. Pokud bychom časem nestíhali, zkusili bychom přijmout nové redaktory. To je náš rozdíl oproti webu Tomáš Přibyla, který všechno táhnul po mnoho let sám (klobouk dolů před ním!).
   Co se nákupu týče – zatím žádná trička neprodáváme. Asi by nebylo mnoho zájemců. Nicméně můžeme Vám nabídnout Vesmírné výzvy na DVD. Vychází každý rok a i letošní ročník bude takto zvěčněný. Jinak neprodáváme nic. Zde je třeba loňské vydání (http://forum.kosmonautix.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=1160).
   Pokud byste měl o DVD zájem, stačí napsat na můj mail (je v sekci Redakce). 😉

 10. Evžen napsal:

  Gratuluji! A to tak že moc! A to nejen vám, všem v redakci a v zázemí celého „spolku kosmonautix“ ale i nám čtenářům. Odvádíte neskutečnou práci pro nás nadšence a každý den od vás máme servis zpráv a zajímavostí jak na stříbrném talíři! Kdo jiný nám to dá??

  DĚKUJI!! ZA VŠE A ZA VŠECHNY!!!
  a virtuálně smekám klobouk a klaním se!!

 11. MRR napsal:

  Ohromná gratulácia.
  Veľmi si Vás vážim, za to čo robíte. Tak len nech Vám to vydrží 😉

  K tým štátom – Palestína je medzinárodne neuznaný, ale plánovaný štát na Blízkom východe vyhlásený 15. novembra 1988 – čo znamená, že by bolo vhodnejšie hovoriť o území Palestíny myslím, že tu to nehrozí, ale na iných weboch sú preto nehorázne roztržky.

  Redaktorom naozaj gratulujem.
  EDIT : väčšinou ani iná možnosť ako 5 hviezdičiek nie je 🙂

 12. Ričrd napsal:

  Díky, jen tak dál. Neznám jiný CZ web, kde bych se denně dozvídal informace o kosmonautice.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.