Štítek ‘Progress MS’

Vesmírné výzvy – Prosinec 2015

prosinec2015 zdroj:http://spaceflight101.com

Na začátku nového roku 2016 vám přinášíme Vesmírné výzvy, které nabízí to nejdůležitější a nejzajímavější z kosmonautiky za měsíc prosinec. V uplynulém měsíci se toho v kosmonautice událo tolik, že aktuální díl svou stopáží atakuje rekordních 35 minut. Místo obligátních třech až čtyřech velkých témat, vás jich čeká rovnou osm! Největší událostí, která se zapsala do dějin kosmonautiky, bylo samozřejmě měkké přistání prvního stupně rakety Falcon 9.

ŽIVĚ A ČESKY: Premiéra pro modernizovaný Progress

Pravidelní čtenáři našeho portálu si už zvykli, že v seriálu Živě a česky najdou česky komentované přímé přenosy různých zajímavých startů. Dnes ale nastává mimořádná situace. Jelikož o půl třetí startuje Falcon 9 a v 9:44 má na oběžnou dráhu zamířit i první modernizovaná loď Progress, dostali jsme se do svízelné situace, jak termínově poskládat články, které vychází na našem blogu. Chtěli jsme, aby se čtenáři dozvěděli o přímých přenosech včas a zároveň jsme se snažili dodržet pravidlo, že každý den vyjde na našem blogu velký článek.

Kosmotýdeník 159. díl (28.9. – 4.10.2015)

Jsme na konci týdne nabitého kosmickými událostmi. Pojďme si je shrnout v pravidelně vydávaném Kosmotýdeníku, který vám každých sedm dní přináší shrnutí novinek z kosmonautiky. Celkem tři starty se uskutečnily během minulého týdne. Neunikne nám ani jediný z nich. Podíváme se však i na přípravu komponent pro misi EM-1, zavítáme na nově vznikající kosmodrom Vostočnyj a čeká nás ještě několik dalších novinek. Přejeme vám příjemný zbytek neděle a dobré čtení.