sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

NordSpace

Zakladatel a jediný investor kanadského startupu NordSpace, který se zabývá vypouštěním raket, investoval do společnosti Wyvern, která se zabývá pozorováním Země, a vytvořil novou dceřinou společnost zaměřenou na rozvoj kanadských suverénních vesmírných kapacit.

Virgin Media O2

Britský mobilní operátor Virgin Media O2 oznámil, že 26. února začal ve Spojeném království nabízet připojení mezi družicemi a chytrými telefony, což představuje první komerční nasazení služby Starlink Direct-to-Cell společnosti SpaceX v Evropě.

Seraphim Space

Společnost Seraphim Space 25. února oznámila, že dokončila získávání finančních prostředků pro svůj druhý soukromý fond rizikového kapitálu, poté, co překročila svůj cíl 100 milionů dolarů na podporu nových startupů v oblasti vesmírných technologií.

OQ Technology

Evropská investiční odnož poskytuje lucemburské společnosti OQ Technology půjčku ve výši 25 milionů eur na rozšíření své konstelace přímého připojení k zařízením (DIM). Jedná se o snahu kontinentu konkurovat snahám USA o propojení chytrých telefonů z vesmíru.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Štítek: intelsat-galaxy-32

ŽIVĚ A ČESKY: Falcon tentokrát přistávat nebude

Dnes, již v 17:06 by měl z rampy SLC-40 odstartovat Falcon 9 s dvěma telekomunikačními družicemi Intelsat Galaxy. Obě družice budou poskytovat signál pro Severní Ameriku, přičemž družice Galaxy 31 nahradí družici Galaxy 23 nad 121° západní délky a Galaxy 32 nahradí družici Galaxy 17 nad 91° západní délky. Obě družice jsou postaveny na platformě SSL-1300, jejichž výrobcem je firma Maxar a vysílají v pásmu C. Na stejné platformě, tedy SSL-1300 je například založena i sonda Psyche, nebo družice SXM-8. Tato platforma tak nabízí velkou flexibilitu a může být využita jak pro telekomunikační družici, tak pro vědeckou sondu. Nyní k prvnímu stupni. Jak jste již asi pochopili z názvu článku, tak první stupeň se tentokrát o přistání nepokusí, a to z důvodu nadměrné hmotnosti nákladu. Při této misi budou družice vyneseny na vyšší dráhu a díky tomu se dostanou daleko rychleji na své pracovní pozice. A jelikož se přistávat nebude, byl pro start vybrán stařičký první stupeň B1051, který poletí po čtrnácté.

Subtropická bouře Nicole odkládá start Falconu

Ještě před pár hodinami platilo, že se dnes v 17:06 SEČ firma SpaceX pokusí o start rakety Falcon 9. Společnost se ale rozhodla posunout start nejdříve na sobotu, jelikož východní pobřeží Floridy ohrožuje subtropická bouře Nicole. Start měl proběhnout z rampy SLC-40 na Cape Canaveral Space Force Station, ovšem SpaceX nyní plánuje družice Intelsat Galaxy 31 a 32 vypustit až o víkendu. Agentura NASA se však navzdory rizikovému počasí rozhodla ponechat raketu SLS na rampě Kennedyho střediska, kde se připravuje na svůj premiérový start, který má proběhnout příští týden.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.