Štítek ‘fotostřípky’

Fotostřípky z ISS (3)

Kayla Barron kontroluje rostlinky ve Veggie. Zdroj: flickr.com

Pokud jste si oblíbili prohlížení snímků z Mezinárodní vesmírné stanice a rádi si při tom přečtete pár zajímavostí, máme tu pro vás další díl našeho nepravidelného seriálu. Ten volně navazuje na Thomasův fotokoutek, díky kterému jsme měli možnost detailně nahlédnout do života kosmonautů a užívat si pohledů na různá místa na planetě Zemi. Přišlo nám zajímavé v tom pokračovat a vybírat zajímavé snímky i nadále. V dnešním dílu si shrneme dění především z období kolem února 2022. 

Fotostřípky z ISS (2)

Anton Škaplerov (vpravo nahoře) pracuje na modulu Nauka při kosmické vycházce. Vlevo dole je uzlový modul Pričal. Zdroj: flickr.com

Uběhl měsíc od našeho posledního ohlédnutí za děním na ISS. Stanice mezitím přijala nákladní loď Dragon v rámci mise CRS-24 a ruští kosmonauté připravili uzlový modul Pričal pro přílety budoucích Sojuzů a nákladních Progressů. Právě úvodní snímek ukazuje jednu z nejzajímavějších událostí začátku roku 2022 na stanici. Vlevo dole vidíme modul Pričal, který byl při kosmické vycházce nakonfigurován a aktivován. Na modulu Nauka je vpravo nahoře Anton Škaplerov. Kosmická vycházka trvala 7 hodin a 11 minut. S Antonem vystoupil ještě Pjotr Dubrov, kterého vidíme na následující fotografii.

Fotostřípky z ISS (1)

Pohled na Zemi z ISS. Foto: Yozo Hirano, zdroj: pbs.twimg.com

Thomasův fotokoutek je za námi, ale už během roku bylo víceméně zřejmé, že návratem Thomase na Zemi by to skončit nemuselo. Thomas má sice takové to fotografické oko a dokáže vypíchnout i zajímavé a vtipné momenty ze života na stanici, ale nepochybně i jeho kolegové občas pořídí zajímavé snímky, a nebo prezentují, co zažili. A proto jako zpestření občas přineseme ohlédnutí za výzkumem a životem na stanici a fotografiemi naší Země. A začínáme v ideální době, protože stanici navštívili i japonští turisté, takže to bude okořeněno i o jejich pohled na život v ruském segmentu.