sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Starship

NASA 28. března oznámila, že přidala vesmírnou loď Starship od společnosti SpaceX do své smlouvy NASA Launch Services (NLS) II. Smlouvu NLS II využívá agentura k získávání služeb startu pro mnoho vědeckých a průzkumných misí.

GITAI

Specialista na vesmírnou robotiku GITAI dokončil koncepční studii mechanického ramene, které by bylo připraveno podporovat japonský lunární rover s posádkou.

ESA

Evropa uzavřela smlouvu se společností Thales Alenia Space na vývoj digitálního dvojčete zemědělských systémů, které kombinují satelitní data a modelování plodin na podporu udržitelných a klimaticky odolných zemědělských postupů na celém kontinentu.

Booz Allen Hamilton

Technologická a konzultační firma Booz Allen Hamilton představila koncept mega-konstelace družic navržených tak, aby naplnily vizi vládní administrativy na komplexní protiraketový obranný štít na ochranu Spojených států, tzv. Golden Dome.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Crew-1 úspěšně dosedla

Krátce před devátou našeho času úspěšně dosedla kabina Crew Dragonu mise Crew-1 na hladinu Mexického zálivu.
2. května 9:00

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
medved_David
medved_David
3 let před

Bude nějaký článek k návratu CD-1 ? Je to první ostrá mise, navíc návrat v noci nepamatuji. Obecně považuji návratovou fázi za ještě potenciálně nebezpečnější (přeci jen padat atmosférou obklopen rozžhavenou atmosférou přes 1000°C…), než start. Je to správná úvaha?

Dušan Majer
Dušan Majer
3 let před
Odpověď  medved_David

Návrat Crew-1 byl zmíněn v dnešním Kosmotýdeníku. Podrobnější článek zatím neplánujeme. Vaše úvaha o nebezpečnosti je zajímavá, ale ono se to nedá dost dobře srovnávat. Při startu zase posádka sedí na stovkách tun vysoce hořlavé směsi, která dole hoří. 🙂

medved_David
medved_David
3 let před
Odpověď  Dušan Majer

Je to tak. Často si říkám – co je lepší. Jestli sedět nad hořící nádrží se stovkami tun paliva nebo v rozžhavené kapsuli, letící řízeným pádem k Zemi. Ale protože přeci jen (zvl. u F9+CD) je při vzletu možný únik za jakékoliv fáze a u návratu to nepovažuji za důsledně možné, mám obavy spíš z návratů.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.