SLEDUJEME: SpaceX nechá zařvat 33 Raptorů

Fotografie čtrnáctimotorového statického zážehu Superheavy B7.

Dnes, 9. února je den D. Vůbec poprvé bychom se mohli dočkat statického zážehu všech třiceti tří motorů Raptor 2 na prototypu Superheavy B7. Na tento podstatný test jsme čekali opravdu dlouho a jeho dokončení bude významným krokem směrem k prvnímu orbitálnímu testu Superheavy Starship. Prezidentka společnosti SpaceX Gwynne Shotwell pronesla hned dvě zásadní prohlášení. Jedno z nich je právě to, že se dnes SpaceX pokusí o statický zážeh všech motorů na Superheavy a to druhé, že si SpaceX klade za cíl pokusit se o orbitální test Superheavy Starship během příštího měsíce. A jak je nám dobře známo, tak Gwynne Shotwell udává realističtější termíny než Elon Musk, a tak její slova můžeme brát daleko vážněji než právě Muskova. Jelikož je toto dlouho očekávaný a významný test, můžete se těšit na psaný online přenos, který začne už ve tři hodiny odpoledne, od kdy je plánována uzavírka silnice.

V rychlosti si tu můžeme projít celý scénář, jak by mohl celý test probíhat, abyste se mohli podle aktuálních informací zorientovat, jak dlouhá doba přibližně do zážehu zbývá. Nejdříve přijde na řadu již zmíněná uzavírka silnice a poté všichni zaměstnanci opustí rampu. To, že se začíná připravovat tankování, indikuje venting ze startovního stolu a kondenzace u orbitální tankové farmy a v momentně, kdy přestane venting u startovního stolu, začínají do Superheavy proudit pohonné látky a na nádržích se začne objevovat námraza. Následuje chlazení motorů a v čase T-10 minut do zážehu se ozve siréna a vše je korunováno statickým zážehem.

Vložené okno psaného přenosu se obnovuje automaticky. Není tedy potřeba aktualizovat stránku. K tomu přikročte teprve až tehdy, pokud by se dlouho neobjevovaly nové aktualizace.

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/Fhi9vgsXgAUWSwW?format=jpg&name=4096×4096

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.