Posádka turistického Sojuzu dorazila na kosmodrom

Start kosmické lodi Sojuz MS-20 je plánován na 8. prosince letošního roku a proto je nejvyšší čas, aby se posádka přesunula na místo startu. 19. listopadu proto Gagarinovo středisko přípravy kosmonautů opustila hlavní i záložní posádka lodi Sojuz MS-20. Už za několik hodin obě posádky přistály na kosmodromu Bajkonur, kde na ně čeká závěrečná předletová příprava. Hlavní posádku tvoří velitel Alexandr Misurkin z Ruska a dva japonští turisté – miliardář Jusaku Maezawa a fotograf Jozo Hirano. V záložní posádce bychom našli profesionálního kosmonauta Alexandra Skvorcova a turistu, kterým je Japonec Šun Ogiso.

Posádku bude čekat seznámení s jejich kosmickou lodí, zkoušky komunikace a také si každý připraví osobní věci, které bude chtít do lodi uložit. Hlavní i záložní posádka budou mít v dalších dvou týdnech nabitý program. Čekají na ně školení, cvičení i lékařské prohlídky. Start Sojuzu MS-20 na raketě Sojuz 2.1a je plánován na 8. prosince z rampy 31, načež loď zamíří k ISS. Celá mise má podle smlouvy s firmou Space Adventures trvat 12 dní.

Přeloženo z:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/FEYU_AXX0AkwvrQ?format=jpg&name=large

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

4 komentářů ke článku “Posádka turistického Sojuzu dorazila na kosmodrom”

  1. Kamil napsal:

    Čtyři Japonci v kosmu během jednoho roku, to by byl rekord zemí mimo Ruska a USA, ale letos letělo i 6 Číňanů

  2. Radim Pretsch napsal:

    125 dní!? To už se snad za turistickou misi ani označit nedá. Je známa náplň letu? Určitě tam nebudou 4 měsíce jen tak lelkovat a fotit.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.