sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Prosincová kosmoschůzka 2019

kosmoschůzka

Prosincová Kosmoschůzka kvůli vánočním svátkům nebude až poslední středu v měsíci, jak jste zvyklí, ale čeká vás již tuto středu 11.12.2019. Pořadatelé z Kosmo Klubu z.s. tentokrát připravili dvě přednášky z vašeho oblíbeného oboru. Nejprve tradiční kosmonautické aktuality a pak téma, které se ke konci roku hodí a sice kosmické starty v roce 2019. Kosmoschůzka proběhne opět v prostorách pražského Planetária. (viz mapa níže).
Akce začíná v 17:30.

středa 11. prosinec 2019 od 17:30 do 20:00 hodin,
Planetárium Praha
Královská obora 233,
170 21 Praha 7

vstup zdarma


zobrazit mapu

start rakety Delta IV s družicí GPS III SV 02, 22.8.2019
start rakety Delta IV s družicí GPS III SV 02, 22.8.2019
zdroj: forum.nasaspaceflight.com

Kosmonautické aktuality — Jiří Myška
Zajímavosti z kosmonautiky za uplynulé období

Kosmické starty v (téměř) uplynulém roce 2019 — Michal Polák

 

Změna programu vyhrazena
Více informací na webových stránkách Kosmo Klubu, o.s. (http://klub.kosmo.cz/novinky) nebo na e-mailu Kosmoschůzek ([email protected]). Hlavním organizátorem akce je Petr Tomek – petrtomek98(c)gmail.com.
Přidejte se k události také na Facebooku!

Zdroje obrázků:
http://mek.kosmo.cz/cz/kk/kklogoc.jpg

https://www.syfy.com/sites/syfy/files/styles/1200×680/public/2019/07/screen-shot-2019-07-09-at-3.15.31-pm.png

https://forum.nasaspaceflight.com/assets/46339.0/1578723.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Majo
Majo
4 let před

Ľudkovia,rád by som sa opýtal niečo mimo tému.Ako je NASA s nuclear thermal propulsion?Plánuje Musk aj rakety s jadrovým pohonom?Či to je vzdialenejšia budúcnosť?Ako viem,že budeme radi aj za novodobý raketoplán SS(aspoň Zem-Mesiac-Mars) ale bez toho jadra to ďalej nepôjde.Na väčšie vzdialenosti ani nehovorím.To je už všetko o inom.Už by človek čakal aj také technológie,napr. aj od Rusov ale aj súkromníkov.

Tomáš Kohout
Tomáš Kohout
4 let před
Odpověď  Majo

Jestli si vybavuji správně, tak se aktuálně pracuje na jaderných reaktorech Kilopower (https://en.wikipedia.org/wiki/Kilopower). Využití najdou zejména na povrchu Měsíce. To je ale pro zajištění elektřiny a tepla než jako pohon.
Elon jaderný pohon nestaví, soustředí se na vylepšení existujících pohonů.

Nový pohon, který je momentálně ve fázi zkoušek prototypu, je VASIMR. Není sice nukleární, ale pro použití ve vzdálenějším vesmíru by nukleární reaktor pro své napájení určitě potřeboval.

pbpitko
pbpitko
4 let před

KiloPower je prskavka pre Saturn V.

Viktor
Viktor
4 let před

Podle mne bude jadro potreba uz na marsu pokud na nem budete stavet zakladny..vrtat tunely,extrahovat palivo pro navrat atd.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.