Oslavte s námi desáté narozeniny našeho fóra

Bylo 23. října roku 2009, hodiny ukazovaly 15:36 SELČ, když instalátor na našem hostingu dokončil vytváření souborů pro diskusní fórum o kosmonautice, které sídlilo na adrese vesmir.thos.cz. Fórum se otevřelo světu, ale ještě nikdo o něm nevěděl. teprve až další dny, týdny a měsíce rozhodly o tom, že projekt přežije a nezanikne. Registrovalo se na něm stále více lidí, kteří diskutovali o kosmonautice a i když počet lidí rostl, v drtivé většině případů se mu vyhýbaly flamewary a jiné nešvary známé z jiných internetových diskusí. Po několika letech jsme se přesunuli na doménu kosmonautix.cz a nejaktivnější uživatelé fóra pak vytvořili redakci nově vzniklého blogu. Fórum je však mimořádně důležité i dnes – nejen symbolicky tím, že to všechno odstartovalo, ale i prakticky – právě z něj se rekrutují noví autoři naší redakce a z fóra navíc při tvorbě článků často čerpáme. Dnes, po deseti letech od pomyslného startovního výstřelu jsme se dostali někam, o čem jsme na začátku nesnili ani omylem. A moc rádi bychom pozvali všechny členy naší skvělé komunity na narozeninový živý přenos.

Jeho náplň bude stejná jako u oslavy sedmých, osmýchdevátých narozenin. V podstatě půjde o obdobu Pokecu s kosmonautixem (o který ale samozřejmě pozítří nepřijdete). Zhruba po dobu dvou hodin budeme v přátelské atmosféře diskutovat se všemi, kdo dorazí do chatu. Můžete se jako obvykle zeptat na všechno, co Vás zajímá – ať kolem kosmonautiky nebo našeho webu – a my se budeme snažit co nejlépe odpovědět. Začínáme netradičně až v devět hodin večer. Zváni jsou všichni fanoušci kosmonautiky!

Zdroje obrázků:
https://img.thrfun.com/img/083/545/10_birthday_x2.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

14 komentářů ke článku “Oslavte s námi desáté narozeniny našeho fóra”

 1. Akbert napsal:

  Dekáda.. Blahopřeji.. Fór je ale ten, že se nemám na co zeptat. Jelikož jsem se tu vše podstatné většinou dozvěděl. Děkuji. 🙂

 2. Radim Pretsch Redakce napsal:

  Měl jsem to štěstí, že jsem zažil počátky Fóra a posléze Kosmonautixu. Už tenkrát to na mě působilo jako zjevení. Kam to za léta dokázal Dušan a jeho redakce posunout je prostě malý zázrak. Děkuji za příjemná rána (nejen).

 3. Pavelll napsal:

  Gratulace a podekovani celemu tymu! 🙂

 4. bill napsal:

  Gratuluji k výročí založení tohoto krásného místa, které je bránou k poznání i snění. Díky za vše!

 5. Atlas napsal:

  Gratulujem, objavil som tento web len pred par mesiacmi a odvtedy patri medzi moje oblubene.
  Fakt odvadzate extremne kvalitnu pracu.

 6. Petr Hájek napsal:

  Velká gratulace a ještě větší dík za práci celé redakce ,nemůžu si odpustit poděkování účastníkům nejrozumnější diskuze kterou znám. Přeji mnoho elánu zdraví a sil do min. další dekády.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.