SpaceX dnes spustila internetovou stránku věnovanou pouze kosmické lodi Starship.
30. září 18:13
USA
Bílý dům vydal výkonné nařízení, jehož cílem je sjednotit a urychlit vývoj kvantových technologií v USA, včetně vesmírných systémů, které by mohly umožnit navigaci, snímání a bezpečnou komunikaci nové generace.
Mají to v záložce vedle Falconu 9, Falconu Heavy a Dragonu, skoro jako hotovou věc 🙂 Docela si věří. Já myslím, že se design i celý systém bude ještě dost vyvíjet v průběhu testů, jelikož ďábel je skrytý v detailech, ale nechme se překvapit a podporujme, co to dá. Představa, že by tohle „sci-fi“ mohlo být za pár let realitou, je mírně zneklidňující v dobrém slova smyslu 🙂