V Long Beach probíhají předstartovní testy rakety LauncherOne a letadla Boeing 747 „Cosmic Girl“ společnosti Virgin Orbit. Testovací start je předběžně plánován na 31. října.
24. října 18:08
Remondo
Izraelský vesmírný startup Remondo tvrdí, že našel způsob, jak získávat snímky ve vysokém rozlišení z družic dostatečně malých na to, aby se vešly do příručního zavazadla. Toto inženýrské tvrzení, pokud bude ověřeno na oběžné dráze, by mohlo změnit cenovou strukturu komerčního dálkového průzkumu Země.
Nebude nějaký webcast tohoto startu? 🙂 Jsem v práci, tak mám půlku webu zablokovanou a podívat se nemůžu. Jinak, Maiden flight není každý den, že?
Není jisté zda se to bude vysílat. Start má zatím červenou a zatím to vypadá na odklad. Zda má Dušan něco v plánu mi není známo. 🙂
Původně jsem myslel byť jen anglicky komentovaný originální přenos, ale když zmiňuješ Dušana, malý červíček by mohl začít hlodat. 🙂
Uvidíme, co všechno budou plánovat a zda vůbec bude přenos. Osobně jsem k našemu vysílání této události spíše skeptický.