David Pavlík opouští SpaceX

David Pavlík

Jediný Čech, který od roku 2014 pracuje v nejprogresivnější firmě, která v posledních letech udává trendy letů do vesmíru, tedy ve SpaceX, se rozhodl na vlastní žádost opustit tuto pracovní pozici a vrátit se i s rodinou do České republiky. David Pavlík prošel během své čtyřleté služby v kalifornské firmě několika pozicemi – od psaní programů pro zpracování velkého objemu dat přes vytváření autodestrukčního systému raket Falcon až na manažera programového vybavení lodí Dragon. K odchodu se rozhodl po zdravé úvaze i s přihlédnutím k vysokému pracovnímu tempu. Ve SpaceX totiž většinou lidé vydrží mnohem kratší dobu. Pokud Vás zajímá, co vše Davidovi přinesla práce ve SpaceX, na co nejvíce vzpomíná, co považuje za největší úspěch, nebo co bude v České republice dělat, mám pro Vás dobrou zprávu. Jsme spolu dohodnuti na velkém rozhovoru, který by měl na našem webu vyjít v nejbližších týdnech a ve kterém se pokusíme probrat pokud možno úplně vše. Prozatím si můžete přečíst rozsáhlejší článek na webu Forbes.

Závěrem tohoto krátkého článku mi dovolte, abych jménem celé naší redakce Davidovi poděkoval za to, jak dobré jméno dělal zlatým českým ručičkám ve firmě, o které mluví celý svět.

Zdroje informací:
http://www.forbes.cz/

Zdroje obrázků:
Archiv Davida Pavlíka

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

15 komentářů ke článku “David Pavlík opouští SpaceX”

 1. jregent napsal:

  Skvělá zpráva pro Česko 🙂
  Mám dojem, že paní Pavlíková ve Zlíně prohodila, že by chtěla aby děti chodily do českých škol

 2. Pospíšil napsal:

  Nu, co dodat. Davidovy zkušenosti jsou obrovské – v kiwi.com bude velice významnou posilou core týmu. A rodina je rodina. Je dobře, že jí dal přednost.
  Jen je škoda, že už nás (čechy) do SpX na exkurzi asi dlouho nikdo „nepropašuje“.
  🙂

 3. frank napsal:

  Klasická zkušenost s dobrým koncem , pro který je třeba mít skutečnou odvahu.
  Blahopřeji k rozhodnutí.

  Když pracujete pro firmu na čele peletonu, máte skvělou pracovní pozici, postup a výsledky tak je někdy neuvěřitelně těžké se na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, kam se řítíte a udělat si takové malé osobní má dáti/dal. Pan Pavlík to dokázal a tak nezbývá než mu k rozhodnutí blahopřát.

  Pokud budete dávat do rozhovoru nějaké otázky od čtenářstva, tak bych moc prosil tuto : Kde byl ten bod zlomu ? 🙂

 4. Doporučuji omezit používání slovo které. Čte se to blbě a nemá to úroveň

 5. Štěpán napsal:

  Davide, díky za vše. Hlavně za motivaci 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.