Teleskop TESS provedl poslední zážeh u Země a zamířil vstříc gravitačnímu praku u Měsíce, kde dojde k maximálnímu přiblížení zítra v 8:35.
16. května 19:22
Proliferated Warfighter Space Architecture
Zadávání veřejných zakázek na určité prvky americké armádní konstelace satelitů na nízké oběžné dráze Země, známé jako Proliferated Warfighter Space Architecture (PWSA), je pozastaveno, protože Pentagon přezkoumává možnosti akvizice a přesouvá odpovědnost za části programu mimo Agenturu pro vesmírný rozvoj (SDA).
Takže, ve finále se tedy obešel bez onoho přídavného stupně na TPl, jak bylo v tom starším videu. Tím bychom měli uzavřenou jednu starší diskuzi z Elonx.cz, a já neměl pravdu – publikoval jsem tam právě to postarší video 🙂
Možná blbě hledám, ale máme nějakých 25 hodin od chvíle, kdy měl proběhnout gravitační manévr a TESS se měla dostat na dráhu s apogeem asi 470 000 km a nedaří se mi dohledat potvzení o úspěchu.