Unikátní pohled na základnu SpaceX

McGregor – tak často skloňujeme jméno této texaské základny, kde se děje mnoho důležitých věcí, ale až doposud jsme neměli příležitost nahlédnout nějak podrobněji do tohoto hlídaného sektoru. Místo, kde se testují nejen celé první stupně Falconů před odesláním na kosmodrom, ale svá testovací stanoviště tu mají i jednotlivé motory – od Merlinů přes SuperDraco až po Raptor. Pokud jste vždycky chtěli nahlédnout za oponu SpaceX a podívat se, jak to na téhle základně vypadá, tak teď máte příležitost.

SpaceX totiž zveřejnila video, které se snaží veřejnosti ukázat, jak to na McGregoru vypadá – testovací stanoviště uvidíte zblízka v akci, díky celkovým záběrům snadno pochopíte, kde se které místo nachází a hlavně – na videu je vidět, že si na něm dali autoři záležet. To, že je video v ultravysokém rozlišení 4K asi už nikoho nepřekvapí, ale pečlivý výběr záběrů s využitím dronů, dělá z tohoto tříminutového videa skutečnou lahůdku. Ostatně, posuďte sami.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/watch?v=TXYh4re0j8M

Zdroje obrázků:
http://i.dailymail.co.uk/…-a-33_1469825598927.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

14 komentářů ke článku “Unikátní pohled na základnu SpaceX”

 1. Štěpán napsal:

  Krása, co k tomu dodat… 🙂

 2. Duro napsal:

  Nesuvisi to s clankom, ale zaujima ma preco raketa musi ist hned na orbit. Co by sa stalo keby pokracovala dalej vertikalne prec od zeme? Prosim o jednoduche vysvetlenie , po lopate.:)
  Odletela by vobec?

 3. Mick napsal:

  Zajímavé, efektní i když trochu propagandistické…

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.