SpaceX v neděli explodoval Merlin

Firma potvrdila, že o víkendu ztratila jeden motor Merlin během kvalifikačních zkoušek na základně McGregor. Nikdo nebyl zraněn, vyšetřování nehody probíhá.
8. listopadu 16:45

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “SpaceX v neděli explodoval Merlin”

 1. Ledna napsal:

  Dobrý den,
  může to mít za následek pozastavení startů spaceX?

 2. Zdeněk napsal:

  A jéje. Tak to bude znamenat zase zpoždění, ale lepší než ztráta celého nosiče.Doufejme že to bude jen strukturní záležitost která se už jednou projevila ( nekvalitní díly) u dodavatele a díky tomu došlo k destrukci jednoho exempláře F9. Držím Spx palce.

 3. Samo napsal:

  Ak skutočne išlo o Merlin 1D pre Block 5 tak je dosť možné že to prepískli s tlakom v komore a ničo ruplo predsalen Merlin 1D už prešiel niekoľkými navýšeniami ťahu a teda aj tlaku bolo by čudné ak by nenašli strop 😀

 4. Štěpán napsal:

  No, vlastně to je dobře že vybouchl. Ukazuje to, ze tyto testy mají smysl. SpaceX -největší výrobce raketových motorů – je jasné, že se občas nějaký kus nepovede, obzvláště při neustálém vylepšování… Věřím ze to nebude velký problém 🙂

 5. Petr Čása napsal:

  Jsem optimista – tlakovali komoru u Block5 tak dlouho, až to vzdala. Zároveň zjistili, co to vlastně udělá – už dlouho jim motor nebouchl a tak musí přijít na to, co všechno musí obsahovat a vydržet octaweb a přepážky mezi motory v něm.
  Maskují to jako náhlou nehodu, ale je to jejich styl. Vzpomeňte na tu 12m kompozitovou nádrž, co testovali na moři.
  Je to prostě baví … přidej tomu ještě, uvidíme, co z toho bude za data 🙂

 6. Asdf napsal:

  Je asi dost pravděpodobné, že to byl test odolnosti, úmyslné navyšování tlaku, test nového materiálu atd. apod. Dokud nebudou detailnější informace, tak bych z toho vůbec nic nevyvozoval.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.