Všechny novinky o SpaceX na jednom místě

SpaceX je fenomén. Firma, která dokázala zaujmout i lidi, kteří se o kosmonautiku nezajímají, prostě táhne. Lidé mají zájem se dozvědět všechny novinky, které se této společnosti týkají a tak se nemůžeme divit, že se objevil nápad tuto poptávku nasytit. Před několika dny se na internetu objevil nový web s krátkým a dobře zapamatovatelným názvem – elonx.cz. Na stránkách jsou k dispozici jednak články o startovních rampách, nebo přistávacích plošinách, které SpaceX používá, ale je zde i prostor pro krátké aktuální zprávy zaměřené na horké novinky, kterých kolem této firmy není nikdy málo.

Asi nejzajímavější sekcí je stránka, která na jednom místě sdružuje informace o nejbližším plánovaném startu. Čtenáři se zde rychle dozví nejdůležitější informace o tom kdy se startuje, jaký je náklad a v jakém stavu je příprava ke startu. Bonusem pak jsou fotografie, které s misí souvisí. Stránky jsou zatím nové, ale už nyní mají zájemcům co nabídnout. Web se přitom bude do budoucna rozvíjet – „Nejdříve se bude soustředit primárně na SpaceX, ale časem bych rád rozšířil jeho působnost o novinky o Elonu Muskovi jako člověku a také o jeho dalších aktivitách – hlavně společnostech Tesla a OpenAI,“ vysvětluje Petr Melechin, správce a zakladatel portálu elonx.cz.

Portál elonx.cz má i vlastní profil na Instagramu i  Facebooku, ale navíc je silně propojen s českou FB skupinou SpaceX CZ/SK,která sdružuje všechny zájemce o novinky, které se objevují kolem SpaceX. Novému portálu tedy držíme palce a přejeme mu, aby mohl informovat pokud možno jen o úspěších.

Zdroje informací:
http://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
http://www.elonx.cz/

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

11 komentářů ke článku “Všechny novinky o SpaceX na jednom místě”

  1. Jouzef napsal:

    Ja bych chtel film o tomto muzi. Treba jednou, jednou jednou….

  2. Martin Gembec napsal:

    Pěkný počin. Zaujalo mě, že na pozadí webu je nějaká krajina a hvězdy. Myslím, že když na užším monitoru prakticky není vidět a na širším ho vidím, ale moc nesouvisí s Elonem, že by se mohlo vyměnit, nebo zrušit, což by případně zrychlilo načítání webu.

  3. Petr Melechin napsal:

    Moc děkuji za hezký článek a doufám, že se web bude líbit a dobře poslouží české komunitě nadšenců kolem SpaceX a kosmonautiky obecně.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.