Všechna přistání SpaceX na jednom místě

Před pár týdny jsme Vás seznámili s téměř pětiminutovým videem, které rekapitulovalo pokrok, kterého firma SpaceX dosáhla za pouhé čtyři roky. Právě taková doba dělila první poskočení testovacího zařízení Grasshopper a první úspěšné přistání na mořské plošině. Ale cesta ke znovupoužitelnosti byla trnitá, SpaceX se o přistání pokusila vícekrát a ne vždy úspěšně. Drobnými kroky se ale vždy posouvala vpřed. Pro tyto podrobnější informace pochopitelně nebylo v pětiminutovém videu místo a proto je dobře, že se našel někdo, kdo sesbíral všechna dostupná videa a složil je do jednoho. Připravte si tedy měkké křeslo, kávu, nebo čaj a vydejte se na téměř půlhodinovou rekapitulaci od prvního poskočení Grasshopperu až po nejnovější úspěch v rámci mise Thaicom-8.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://img-3.gizmag.com/…C1072&w=700&s=2bb2a0358167ee0229b17ad47aba2205

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

9 komentářů ke článku “Všechna přistání SpaceX na jednom místě”

 1. Peter P napsal:

  Nejake nove informacie ohladne prveho stupna, ktory nedavno pristal pri poslendej misii SpaceX? Zmesti sa vobec do tej haly, alebo tie stupne presuvaji do Texasu na testivanie v McGregor. Viem, ze prvy stupen ktory pristal este na konci roka by mal stat pre zavodom SpaceX pokial dostanu na to povolenie kedze sa jedna pomerne vysoky objekt:-)

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Nejnovější první stupeň dnes připlul do přístavu a už zítra si tady o něm přečtete více, kolega Daniel Heřt právě dokončuje článek s tímto tématem. Na základnu McGregor by se měl přesunout jen stupeň, který vynášel družici JCSat-14 (ten minulý). Do haly by se tenhle aktuální ještě měl vejít. 🙂

 2. PepaSFI napsal:

  tak a teď je na řadě Dragon s lidma na palubě přistávající měkce a pohodlně na tryskách. Tak to má být a vždycky to tak bylo ve snech nás, bláznivých scifistů. Kosmidlo má přistávat a ne sebou bácnout do hlíny jak pytel na špagátě. Tady se děje něco převratného. Vždyť oni dělají to co „prostě nejde“. To je něco jako letadlo těžší než vzduch nebo překonání „smrtící rychlosti“ což kdysi bylo tuším 40 mil za hodinu.

 3. Rudolf Šíma napsal:

  Paráda, kdy ale jsem se jako měl napít toho čaje? Půl hodiny na to nebyl čas. 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.