První stupeň už je složený

Cvičení dělá mistra, tuhle starou pravdu nám demonstrovali technici ze SpaceX. Zatímco první stupeň, který přistál na mořské plošině pobýval v přístavu šest a půl dne,druhý jen tři a půl dne, aktuální třetí kousek připlul do přístavu ve čtvrtek a dnes dopoledne již byl v horizontální poloze. Jeho „zpracování“ tedy trvalo jen 2,3 dne! K velké škodě nemůžeme sledovat dění v přístavu tak, jako dříve v přímém přenosu a proto jsme odkázáni jen na fotky a videa. Dnes vám přinášíme hned dvě videa, která zachycují, jak probíhalo připlutí do přístavu a přesun prvního stupně na pevninu.

Ještě před pár minutami byl tohle nejkvalitnější snímek sklopeného stupně. Přímý přenos viditelně chybí

Ještě před pár minutami byl tohle nejkvalitnější snímek sklopeného stupně. Přímý přenos viditelně chybí
Zdroj: http://i.imgur.com/

O tom, jak špatná je situace bez přímého přenosu asi nejlépe vypovídá vpravo přiložená fotka. Po dobu několika hodin šlo o nejlepší dostupný snímek sklopeného prvního stupně. Pokud jej nevidíte, musíte se dívat do levého horního rohu snímku. Dosavadní poskytovatel přímého přenosu nebyl spokojen s tím, že někteří uživatelé jej sledovali přes program VLC Player, takže se jim nezobrazovaly reklamy. Poskytovatel se po dočasné myšlence s placenou premium verzí bez reklam rozhodl, že tyto záběry nebude vysílat vůbec.

Poskytovatel se tak zřekl byť jen občasného, ale zato poměrně výrazného zvýšení návštěvnosti svého webu. Ale možná svítá na lepší časy – uživatelé fóra nasaspaceflight a Redditu SpaceX údajně uvažují o zakoupení webkamery, která by měla tyto atraktivní záběry zprostředkovat. Doufejme, že to vyjde – vždyť příští start už pomalu klepe na dveře – čeká nás již 14. června a opět by se mělo přistávat na mořské plošině.

Kvalitnější snímek ze sklopení prvního stupně

Kvalitnější snímek ze sklopení prvního stupně
Zdroj: http://forum.nasaspaceflight.com/

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/
http://forum.kosmonautix.cz/
https://kosmonautix.cz/

Zdroje obrázků:
http://i.imgur.com/Bie6Iq4.jpg
http://i.imgur.com/7w1jOlv.png
http://forum.nasaspaceflight.com/…=40393.0;attach=1332832;image

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

3 komentářů ke článku “První stupeň už je složený”

  1. Martin napsal:

    Bude se stupeň znovu natírat až opětovně poletí?

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.