Česká kosmická kancelář hledá dobrovolníky

Mezi 29. červnem a 3. červencem letošního roku se bude v Praze konat mezinárodní sympozium Humans in Space, které organizují Česká kosmická kancelář a Mezinárodní astronautická akademie. Na konferenci se budou řešit témata spojená s pobytem člověka v kosmu a s tím souvisejícím technickým zázemím. Organizátoři se momentálně obrací na mladé fanoušky kosmonautiky z řad studentů a nabízí jim možnost zúčastnit se celé akce a podílet se na jejím technickém zajištění. Stejný princip se osvědčil už v případě Mezinárodního astronautického kongresu, který proběhl v roce 2010 také pod taktovkou České kosmické kanceláře. Zájemci by měli na starosti především pomoc účastníkům s orientací v místě konání a v harmonogramu sympozia, nebo zodpovídání jednoduchých dotazů. Pro studenty středních a vysokých škol se tak otevírá jedinečná příležitost se zdarma zúčastnit významné mezinárodní akce. Dobrovolníci si ze sympozia kromě zkušeností odnesou i vzpomínky na setkání s vědci, techniky i kosmonauty.

Podmínky pro účast jsou jen tři – zájemce musí být starší než 15 let, musí ovládat angličtinu na komunikativní úrovni (další jazyky – němčina, ruština, francouzština – jsou výhodou) a třetí bod předpokládá zájem o kosmonautiku. Dobrovolníci se zúčastní akce ve společenském oděvu.

Pokud tato nabídka zaujala některého našeho čtenáře, není nic snazšího. Stačí napsat mail na [email protected] a ke zprávě přiložit stručný životopis a motivační dopis, ve kterém popíšete Váš zájem o téma a důvody, proč Vás zaujala možnost vypomáhat na sympoziu Humans in Space. Tento mail musíte odeslat nejpozději 31. května 2015. Vybraní studenti a náhradníci budou kontaktováni nejpozději 5. června 2015.

Zdroje informací:
http://www.czechspace.cz/

Zdroje obrázků:
http://www.czechspace.cz/sites/default/files/n15_his2015_orez.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.